Європейський парламент, фото з архіву
Фото з відкритих джерел

У країнах Євросоюзу побоюються посилення трудової міграції українців до країн ЄС після затвердження безвізового режиму і готові заблокувати ініціативу. Про це повідомляє російське видання "Известия".

"Деякі європейські держави намагатимуться заблокувати ініціативу. Мова може йти про країни Бенілюксу, насамперед Голландію і Бельгію, які мають негативний досвід роботи з великими потоками мігрантів з арабських країн", - заявив виданню депутата Європарламенту від Чехії Яромир Кохличек.

Також видання зазначає, що до подібних дій готові і представники Словаччини та Італії в Європарламенті. "Побоювання про власний ринок праці можуть зіграти ключову роль при майбутньому голосуванні", - зазначає видання.

Зазначимо, що 28 лютого Європарламент і Рада ЄС погодили безвізовий режим для українців. Тепер домовленість повинен підтвердити профільний комітет Європарламенту, слідом за ним – ЄП на пленарній сесії, а потім Рада Євросоюзу.

Таким чином, власники біометричних паспортів зможуть в'їжджати до ЄС на 90 днів протягом 180-денного періоду для ділових, туристичних або сімейних поїздок. При цьому уточнюється, що безвізовий режим не передбачає автоматичне отримання дозволу на роботу, а також не поширюється на Велику Британію та Ірландію.