Мінстр фінансів України Олександр Данилюк, архівне фото
zn.ua

Україна домагатиметься усіма можливими способами компенсації збитків, яких зазнала держава через анексію Криму Російською Федерацією, в тому числі шляхом створення Служби фінансових розслідувань. Про це під час спілкування із журналістами заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк, передає телеканал "112 Україна".

"Держава зараз активно цим займається. Будь-які збитки потрібно компенсувати, це наш обов’язок. Ми будемо використовувати усі необхідні інструменти, знову повертаючись до Служби фінансових розслідувань. Одним із завдань цієї Служби буде ефективне розслідування злочинів у банківській сфері", - зазначив він.

Як повідомлялося, Міжнародний арбітражний суд в Гаазі визнав, що Російська Федерація повинна нести зобов'язання щодо захисту українських інвесторів у Криму після його анексії згідно з двосторонньою російсько-українською угодою про захист інвестицій. 

Раніше суд повідомив, що ухвалив проміжне рішення, яке стосується деяких питань юрисдикції та допустимості, за позовами "ПриватБанку" та його колишнього власника Ігоря Коломойського проти Росії у зв'язку з анексією Криму.

Гаазький арбітраж розглядає ще низку подібних позовів від компаній, пов'язаних із колишніми акціонерами "ПриватБанку", зокрема "Укрнафти" і ТОВ "Стабіл", що втратили в Криму нафтобізнес, та екс-голови правління "ПриватБанку" Олександра Дубілета і 18 компаній, що втратили в Криму активи у сфері нерухомості. Усі ці справи також дійшли до етапу слухань про юрисдикцію, проте рішень ще не ухвалювали.