Данія і ще п'ять країн ЄС планують продовжити заходи прикордонного контролю

Керівництво ЄС поставилося до цього наміру скептично

DW

Шість країн Шенгенської зони планують продовжити прикордонний контроль ще на півроку, повідомляє The Local.

У їх число увійшли Франція, Німеччина, Данія, Австрія, Швеція та Норвегія. Термін дії поточних контрольних заходів на кордонах країн завершується 12 травня.

Інгер Стойберг, глава МЗС Данії, заявила, що причин відмовлятися від прикордонного контролю поки що немає.

Новини за темою: У Франції мігранти подали понад 100 тисяч заяв про надання їм притулку, - держуправління

"Я не можу собі уявити, що ми скасуємо прикордонний контроль в даний час. Я думаю, у нас є відносна згода з цього питання", - наголосила вона під час зустрічі міністрів шести країн у Брюсселі.

Єврокомісар з міграційних питань Аврамопулос, в свою чергу, до можливого продовження прикордонного контролю поставився скептично. Він упевнений, що в цьому немає необхідності, а для забезпечення безпеки досить збільшити кількість поліцейських у прикордонних районах.

"Ми хочемо повернутися до нормально функціонуючого Шенгену, це принцип, на якому ми базуємо свою роботу з усіма країнами", - заявив він.

Новини за темою: На грецькому острові Хіос мігранти влаштували нічні погроми

Рішення про продовження або не продовження прикордонного контролю країни повинні оголосити 12 квітня, за місяць до завершення діючих заходів.

Прикордонний контроль на кордонах Данії був введений в січні 2016 року і з тих пір кілька разів продовжувався. Вони проводяться в основному на сухопутному кордоні з Німеччиною і полягають у вибіркових перевірках документів у автомобілістів. Зараз перевірки проводять поліцейські, але до липня 2017 року разом із співробітниками поліції кордону патрулювали бійці Національної гвардії.

Джерело: The Local

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів