Чітка реакція Порошенка на провокацію Росії в Керченській протоці врятувала країну від повторного вторгнення РФ, - політолог

За його словами, рішуча реакція українського лідера на інцидент напевно виявилася несподіваною для президента РФ

Фото з відкритих джерел

Чітка реакція президента України Петра Порошенка на провокацію Росії в Керченській протоці врятувала країну від повторного вторгнення РФ. Таку думку на своїй сторінці в Facebook висловив політолог Олексій Голобуцький.

"Рішення президента про введення воєнного стану сьогодні врятувало Україну від повторного російського вторгнення, яке залишається цілком імовірним", – написав Голобуцький.

За його словами, рішуча реакція українського лідера на інцидент напевно виявилася несподіваною для президента РФ Володимира Путіна.

"Провокація в Керченській протоці – це перевірка від Путіна. Який напевно не очікував такої швидкої, жорсткої і різноспрямованої реакції: моментально були задіяні зв'язки з усіма закордонними партнерами і міжнародними структурами. При тому, що Кремль, як завжди, провокацію призначив на вихідний день. Не допомогло", – констатував політолог.

За його словами, в результаті спроба Росії створити плацдарм для окупації Приазов'я стала стратегічною поразкою.

"Швидка реакція на провокацію, жорстка позиція, моментальне залучення всіх доступних зовнішніх ресурсів перетворили спробу Кремля анексувати Азов і створити плацдарм для окупації Приазов'я на масштабну стратегічну поразку. У будь-якому випадку, другого Донбасу поки не буде. Ми вистояли", – резюмував Олексій Голобуцький.

Нагадаємо, 25 листопада на території Керченської протоки кораблі українських ВМС були атаковані російськими. В результаті штурму три українських кораблі були захоплені спецназом РФ і доставлені в Керч, шестеро військовослужбовців дістали поранення.

Через надзвичайну ситуацію в Азовському морі ввечері 25 листопада Петро Порошенко скликав військовий кабінет, а також відбулося засідання РНБО, на якому президенту було запропоновано ввести в країні воєнний стан. Глава держави підтримав пропозицію з поправкою про те, що воєнний стан буде введено не на 60, а на 30 днів, щоб виключити перенесення виборів президента, які повинні відбутися в березні 2019 року.

26 листопада Верховна Рада на позачерговому засіданні 276 голосами підтримала запровадження в Україні воєнного стану з 9-ї ранку 28 листопада.

Також зазначимо, що президент ввів воєнний стан не по всій країні, а тільки в регіонах, які межують з Росією і Придністров'ям. Як зазначили експерти, це ще раз підкреслює, що Петра Порошенка цікавить не перенесення виборів, а безпека українців.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів