Через інцидент з українськими моряками російські банки можуть відключити від міжнародної мережі SWIFT, - Волкер

Іншим варіантом відповіді на російську агресію поблизу Керченської протоки може бути заборона російським судам, що прибувають з Криму або Азовського моря, заходити в європейські порти

Адміністрація Президента України

У відповідь на російську агресію поблизу Керченської протоки міжнародне співтовариство може вдатися до відключення банків Російської Федерації від міжнародної банківської мережі SWIFT. Про це "Голосу Америки" заявив спецпредставник США по Україні Курт Волкер.

Зокрема, Волкер зазначив, що США і європейські союзники наполягають на тому, щоб Росія повернула захоплені кораблі і 24 українських військовослужбовців і агентів розвідки, заарештованих російськими спецслужбами. 

За його словами, зараз розглядаються різні варіанти прийняття заходів, щоб чинити тиск на Росію і "прийти до такого моменту, коли Росія забажає провести переговори для вироблення рішення".

Одним з таких заходів, підкреслив Волкер, є відключення російських банків від міжнародної банківської мережі SWIFT, яка регулюється законами Бельгії і прискорює міжнародні транзакції, відправляючи платіжні доручення фінансових інститутів в різних країнах.

"Люди називають це "ядерною" опцією. Це призведе до витрат для всіх учасників. Великих витрат для Росії, але і витрат для союзників. Зрештою, ми повинні зберігати можливість такого варіанту, тому що ми не можемо і далі дивитися, як Росія робить нові агресивні кроки щодо сусідів, такі як цей (епізод в Керченській протоці, - ред.)", – сказав він.

При цьому варто відзначити, що іншим варіантом, за словами Волкера, може бути заборона російським судам, що прибувають з Криму або Азовського моря, заходити в європейські порти.

Спецпредставник США попередив, що для Росії було б "вкрай нерозважливо" йти на ще більш агресивні кроки в Україні.

"Українські військові тепер набагато більш боєздатні, ніж раніше. Це буде набагато більш дорогий досвід. Вони втратять останню можливість заперечувати свою провину, за яку хапаються зараз, а Україна отримає більшу підтримку", - резюмував він.

Нагадаємо, вранці 25 листопада українські малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполя.

Поблизу Керченської протоки їх разом з екіпажем захопили прикордонні наряди РФ, хоча про плановий перехід корабельної групи ВМС ЗСУ російську сторону повідомляли заздалегідь.

В Україні це визначили як відкритий акт агресії, відповідно оголосили про введення воєнного стану в країні і запросили міжнародної допомоги.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів