Борг "Газпрому": Україна ініціює механізм раннього попередження в енергосфері і тристоронній механізм Україна-ЄС-РФ

Таке рішення пов'язане з тим, що "Газпром" знизив тиск на вході в нашу ГТС майже на 20% нижче контрактного

Открытый источник

Україна ініціює механізм раннього попередження в енергетичній сфері і тристоронній механізм за участю України, Європейського Союзу і Росії у зв'язку зі зниженням російським "Газпромом" тиску на вході в українську газотранспортну систему (ГТС). Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Сьогодні "Газпром" знизив тиск на вході в нашу ГТС майже на 20% нижче контрактного. Такі "фінти" не пройдуть. Ініціюємо механізм раннього попередження в енергетичній сфері за Угодою про асоціацію і тристоронній механізм Україна-ЄС-РФ", - написав Він.


Раніше в цей день президент України Петро Порошенко, відкриваючи засідання РНБО, доручив главі МЗС Клімкіну ініціювати тристоронні консультації з Єврокомісією і Росією для виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо газу, а також через зниження ними тиску в транзитних газопроводах.

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації у сумі 4,63 млрд дол. за недопостачання "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" має сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість нараховуватимуть відсотки - 526 тис. дол. на день починаючи з 1 березня. "Газпром" при цьому не згоден з рішенням Стокгольмського арбітражу виплатити компенсацію "Нафтогазу".

Також зазначимо, що Стокгольмський арбітраж не задовольнив вимогу "Нафтогазу" щодо перегляду тарифу на транзит газу, оскільки впровадження регуляторної реформи на території України не входить до компетенції трибуналу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів