Бойко: Під покровом ночі залишки коаліції "протягли" антисоціальний і антинародний бюджет

Юрій Бойко у студії "112 Україна", 09.11.2018 112.ua

Під покровом ночі залишки коаліції "протягли" антисоціальний і антинародний бюджет. Про це заявив народний депутат, співголова міжфракційного депутатського об'єднання "Опозиційна платформа - За життя" Юрій Бойко, коментуючи журналістам прийняття державного бюджету на 2019 рік, повідомляє прес-служба.

Він підкреслив, що бюджет, який було прийнято, є антисоціальним і антинародним.

"Виникає питання – чому бюджет приймається вночі? Тому що вночі його легше поділити, щось вкрасти. Бюджет абсолютно антисоціальний, антинародний і веде країну до бідності. Тільки дві цифри: соціальні виплати збільшуються на 5%, але навіть офіційний рівень інфляції – 7,4%. Тобто фактично це зменшення соціальних виплат. Зменшили кількість коштів на субсидії, при цьому підвищили вартість газу. Але ж субсидій не вистачає і в цьому році, люди змушені платити за космічними тарифами", - зазначив опозиційний політик.

"Значно збільшилось фінансування правоохоронців – в першому читанні на 15 млрд грн і в другому читанні ще на 3 млрд грн. Збільшення мінімальної зарплати, що уряд виставляє як велике досягнення, не спрацює, тому що поруч з цим має бути жорсткий контроль з боку держави за цінами. Тому що інфляція з’їдає всі підвищення, і ми вже це проходили. Це бюджет поліцейської держави з бідним населенням", - сказав Юрій Бойко.

"Найбільш цинічним є те, що мільярд гривень заклали в бюджет на фонд Петра Порошенка. Це, можна сказати, його передвиборчий фонд. За рахунок бюджету країни, за рахунок пенсіонерів, людей праці він збирається фінансувати свою передвиборчу кампанію", - обурився парламентарій.

За його словами, ухвалення бюджету відбулося за рахунок голосів залишків правлячої коаліції та її сателітів. "За бюджет голосували групи "Воля народу" та "Відродження", тобто сателіти залишків правлячої коаліції. Це так звана бюджетна більшість, яка завжди підтримує владу голосами. Прикро, що четверо народних депутатів із залишків "Опозиційного блоку", які опинилися під контролем Петра Порошенка, також голосували за цей бюджет. Потім, коли зрозуміли, що голосів вистачає, вони відкликали свої голоси. Це абсолютно зрозуміла технологія. Але загалом майже 5 млрд гривень, які були закладені в бюджеті на локальні програми – це як раз кошти, які були поділені між мажоритарниками. 35-40 млн грн дають на округ і за рахунок цього залучають мажоритарників до голосування", - зазначив опозиціонер.

"Ми подали 54 правки, які стосувалися зменшення виплат силовикам на 33 млрд грн, закладання реального рівня інфляції і реального збільшення доходів – це приблизно 60 млрд грн. В сумі це майже 100 млрд грн, які потрібно направити на соціальні виплати – чорнобильцям, людям з інвалідністю, ветеранам, дітям – всім тим, хто дійсно потребує допомоги держави. А не "годувати" поліцію, прокуратуру, СБУ, прикордонників, які демонструють повну безпорадність при розслідуванні резонансних злочинів. Єдина правка, яка була врахована від нашої групи – це фінансування на 36 млн грн Малої академії наук", - резюмував Юрій Бойко.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів