Бойко: Ми будемо домагатися скасування воєнного стану в 10 областях

Юрій Бойко - нардеп, "Опозиційна платформа - За життя", в ефірі телеканалу "112 Україна". 27.11.2018 112.ua

"Опозиційна платформа - За життя" буде домагатися скасування воєнного стану в 10 областях. Про це заявив народний депутат, представник "Опозиційної платформи — За життя" Юрій Бойко, коментуючи введення воєнного стану в 10 областях України.

"Ми категорично проти введення в країні воєнного стану в сьогоднішній ситуації, тому що це не призведе до деескалації конфлікту в Азовському морі, не призведе до звільнення українських моряків. Що повинен був робити Петро Порошенко вчора? Він повинен був, насамперед, зв'язатися з керівництвом Європейського Союзу, запропонувати, щоб за посередництва ЄС був створений переговорний майданчик і вийти на прямі переговори з керівництвом РФ про припинення конфлікту в Азовському морі, щоб не допустити його розширення. Друге питання, яке необхідно було вирішити вчора – це питання звільнення українських моряків. Але Петро Порошенко зробив все з точністю до навпаки. Він запропонував Верховній Раді ухвалити законопроект, який стверджує його указ, який фактично веде до зриву президентських виборів і надає можливість ще якийсь час протриматися на посаді президента", - сказав Бойко.

"Це абсолютно антинародне рішення. Воно не було підтримане навіть залишками правлячої коаліції, я вже не кажу про принциповому ставленні до цього питання "Опозиційної платформи — За Життя". Ми проголосували "проти". Вважаємо, що воєнний стан нічого не вирішить у головному питанні — питанні збереження людських життів та припинення війни", — підкреслив Юрій Бойко.

"Я не вірю заявам, що нічого не зміниться. Тому що воєнний стан – це суттєве обмеження прав людей, обмеження роботи ЗМІ, порушення права на приватне життя. Це введення комендантської години, якщо захочуть. І це все вводиться в десяти областях, які були обрані, виходячи з політичних міркувань, тому що там люди не збираються голосувати за чинного президента. І як раз по ним вдарило оголошення воєнного стану", — зазначив парламентарій.

Юрій Бойко додав, що реакція людей на вчорашні події — негативна, вони просто в шоці.

"Люди налякані, вони не розуміють, чого ще чекати від цієї влади, тому що відразу знизився курс гривні, утворилися черги за продуктами і паливом. Люди бояться, що можуть статися спроби відібрати в них майно. Я особисто, народні депутати, представники "Опозиційної платформи — За Життя", ми будемо виїжджати в ці області і захищати їх жителів. Тому що не можна таким чином звести рахунки з частиною країни, розділяти її, ділити людей. І все це робиться під гаслом патріотизму", — сказав опозиціонер.

Він також звернув увагу на детективну історію, яка сталася навколо президентського указу про введення воєнного стану.

"В "Урядовому кур'єрі" з'явився перший варіант указу про 60 днів воєнного стану, а з трибуни 26 листопада зачитали про 30 днів воєнного стану та 10 областях, де він вводиться. Ми дочекаємося остаточного варіанту і оскаржимо це рішення. Я сподіваюся, що найближчим часом ми його скасуємо", — підкреслив Юрій Бойко.

За його словами, те, що відбувається у Верховній Раді не підтримали і західні лідери, а багато ЗМІ, в тому числі і європейські, взагалі назвали це спробою президента з надзвичайно низьким рейтингом ще якийсь час утриматися у влади.

"Правду не приховаєш, всі розуміють, що це була спроба зірвати вибори. І це бачив не тільки народ України, це бачив весь світ. Реакція міжнародного співтовариства неоднозначна, глибока стурбованість – це м'яко сказано. Я б звернув увагу на слова держсекретаря США, який закликав до прямих переговорів між керівництвом України та РФ", - резюмував він.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів