Богомолець: Треба припинити вакханалію з неконтрольованою рекламою ліків

Фото з відкритих джерел

Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров'я підтримав законопроект № 8136 щодо удосконалення реклами лікарських засобів, медичних виробів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування та реабілітації. Про це повідомила народний депутат та голова згаданого комітету Ольга Богомолець на своїй сторінці у Facebook.

"Самолікування є небезпечним і стало одним з головних факторів погіршання здоров'я українців. Причина – у неконтрольованій рекламі ліків у ЗМІ і особливо на телебаченні, що спонукає людей масово купувати медичні препарати, вживати їх без консультації з лікарем та жодного рецепту. Тому, нарешті, настав час припинити цю вакханалію та дати раду рекламному простору України. Щойно Комітет ВР з питань охорони здоров'я підтримав законопроект № 8136 про удосконалення реклами ліків", – констатувала парламентарка.

За її словами, контроль над рекламою ліків здійснюватиме Міністерство охорони здоров'я.

"Новими змінами пропонується встановити, що погодження рекламних текстів та нагляд за дотриманням критеріїв належного рекламування лікарських засобів здійснює МОЗ. Жодні спекуляції та введення в оману українців у рекламі ліків неприпустимі! Законопроектом також передбачається встановлення ефективного механізму контролю за дотриманням законодавства з боку міністерства", – зазначила політик.

Вона підкреслила, що у законопроекті передбачено заборону на використання зображень дітей з ліками, а також осіб, які повідомляють про лікувальний ефект медикаментів, проте самі не є лікарями.

"Крім того, забороняється створення реклами з використанням зображень дітей, які споживають або використовують лікарські засоби. Забороняється також розміщення у рекламі ліків зображень осіб, які не є лікарями та іншими професійними медичними працівниками, якими надаються відомості про лікувальний ефект від застосування лікарського засобу чи медичного виробу", – акцентувала увагу Богомолець.

Нардеп впевнена, що ухвалення цього законопроекту парламентом стане проривом у боротьбі з недоброчесними фармакологічними корпораціями.

"Якщо Верховна Рада ухвалить цей законопроект – це стане проривом у боротьбі з фармакологічними угрупованнями, які підмінили собою лікарів та згодовують українцям різний непотріб, представляючи його у рекламі як панацею", – підсумувала голова Комітету ВР з питань охорони здоров'я.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів