Аваков заявив про необхідність ухвалення закону "про колаборантів"

За його словами, закон має стосуватися звичайних громадян, які змушені жити і працювати на окупованих територіях

Міністр МВС Арсен Аваков МВС УКРАЇНИ

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про необхідність прийняття закону "про колаборантів", який стосуватиметься мешканців окупованих територій. Про це він повідомив в інтерв'ю "Українській правді". 

За його словами, закон має стосуватися звичайних громадян, які змушені жити і працювати на окупованих територіях. 

"Суть дуже проста: нам треба визначити, яка ступінь угодовства. Чи є ступінь твоєї співпраці з окупаційною владою критичною, або у тебе були такі обставини, що ти не заслуговуєш осуду, а в ряді випадків – незважаючи на дії – заслуговуєш громадського прощення? Це дуже складне питання, він стосується рівня компромісу всередині суспільства. Це життя наших людей в непростих умовах – і про це треба чесно говорити", - сказав він. 

На думку міністра, прийняття закону "про колаборантів" є обов'язковим, тому що необхідно визначити статус кожної людини - він жертва або учасник, але не критичний, чи заслуговує осуду. 

"Якщо ти пішов служити в контору і працював там, то це чи неминуче, чи добре, чи погано. Але суспільство прийняло закон – і тебе за це не покарають. А якщо ти у Слов'янську розстрілював протестантських священиків і закопував їх в яму, що насправді мало місце, то тут не може бути предмета для компромісу: ти повинен відповісти перед законом", - пояснив глава МВС.  

Також Аваков зазаначив необхідність прийняття закону про амністію. 

"Після цього (взяття під контроль української владою окремих районів і проведення виборів, - ред.) Україна повинна прийняти закон про амністію. Він повинен стосуватися абсолютно всіх, крім тих, у кого на руках кров, хто вбивав наших солдатів, брав участь у репресіях проти мирного населення. На них амністія не поширюється, вони в очах нашої держави – злочинці і повинні понести законне покарання", - додав Аваков. 

Зазначимо, що колабораціонізм - це усвідомлене, добровільне і умисне співробітництво з ворогом в його інтересах і на шкоду своїй державі. 

Новини за темою: "Взяти під контроль окремі райони": Аваков розповів про свій план реінтеграції Донбасу

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів