Рішення РНБО про заборону переміщення вантажів через лінію розмежування на Донбасі не торкнеться цивільного автотранспорту. Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, повідомляє "Українська правда".

"Рішення не стосується громадян та їхнього особистого майна", - заявив Арсен Аваков. Він також зазначив, що воно торкнеться питання переміщення товарів у промислових масштабах, а не "ковбаси в сумках для родини".

Як повідомив в ефірі телеканалу "112 Україна" радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк, згідно з рішенням РНБО буде припинено транспортне сполучення: залізничне та автомобільне. "Не йдеться про гуманітарні вантажі, які також будуть визначені окремими інструкціями та нормативними актами. Йдеться про українські і міжнародні вантажі, які можуть доставлятися для допомоги українцям на тимчасово окупованій території", - зазначив Шкіряк.

При цьому він зазначив, що піший перетин лінії розмежування через контрольні пункти ніхто забороняти не буде. За словами Зоряна Шкіряка, люди, які проживають на тимчасово окупованій території, також є українцями і мають право пересуватися територією країни.

Нагадаємо, 15 березня РНБО заборонила переміщати вантажі через лінію розмежування на Донбасі. Як виняток будуть пропускати лише гуманітарні вантажі.

РНБО доручив уряду невідкладно розробити та запровадити план заходів щодо забезпечення безпечного і надійного функціонування паливно-енергетичного та металургійного комплексів України, проаналізувати негативний вплив на економіку і бюджет країни та вжити заходи щодо їхньої мінімізації.

МВС, Нацполіція, НГУ і СБУ повинні невідкладно припинити переміщення вантажів через лінію розмежування залізничними та автомобільними шляхами і створити умови для залучення громадського контролю за виконанням цього рішення. Нагадаємо, що президент пропонував для контролю за цим рішенням створити в тому числі добровольчі мобільні групи.

Також МВС, Нацполіції, Національній гвардії та СБУ було доручено вжити додаткових заходів щодо зміцнення громадської безпеки і протидії диверсійним і терористичним проявам, спробам порушення громадського порядку.