Ар'єв прокоментував резолюцію ПАРЄ щодо українського закону про освіту: Не страшно

За словами Ар'єва, у резолюції немає жодних окремих вимог, крім імплементації висновків Венеційської комісії

РИА Новости Украина

Ухвалена 12 жовтня резолюція Парламентської асамблеї Ради Європи щодо українського закону "Про освіту" не містить жодних імперативів. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар'єв.

"Резолюція ПАРЄ щодо закону про освіту: не страшно. Жодних окремих вимог, окрім імплементації висновків Венеційської комісії. Але про це вчора казав президент, будемо слідувати висновкам експертів. Жодних імперативів немає взагалі", – зазначив він.

При цьому, за його словами, в резолюції відзначено "важливість знання офіційної мови і міститься заклик до сусідів, які ініціювали резолюцію, в тому числі, так само ревно захищати права української меншини на їхній території".

Віце-президент ПАРЄ, народний депутат України Георгій Логвинський в ексклюзивному коментарі телеканалу "112 Україна" також зазначив, що "нічого страшного" у резолюції немає.

"Усе було очікувано. Ми прекрасно розуміли, що наші сусіди будуть використовувати будь-яку можливість, щоб не нам сказати слово, не Україні, не навіть депутатам ПАРЄ, а своєму електорату, саме боротися за свій внутрішній електорат. Тому було багато популізму. А все, що стосується технічних речей, то були досить чіткі відповіді ... Тут все досить прогнозовано. Нічого страшного тут немає. Немає ніяких виходів за рамки, які ми собі уявляли. Я думаю, що можна йти і далі розвивати власну країну і власні інтереси", – наголосив він.

Як повідомлялося, 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи під час дебатів ухвалила резолюцію щодо українського закону "Про освіту". Українську владу, зокрема, закликали прислухатися до зауважень Венеційської комісії, а також продумати "більш гнучку модель" двомовної освіти з урахуванням інтересів тих, хто належить до корінних народів і національних меншин.

"Можливо, контрольний показник може становити не менше 60% навчальних програм українською мовою і до 40% - мовою меншини", - зазначено в резолюції.

Новини за темою: Ар'єв заявив, що 60% учнів з угорської меншини не вступають до вузів України через незнання української мови

Згідно з документом, Асамблея пропонує взяти за основу три принципи, які допоможуть знайти спільну мову між зацікавленими сторонами. Так, перший принцип полягає в тому, що держава може наполягати на вивченні державної мови в освітніх установах усіма, тому що її знання "є фактором соціальної згуртованості та інтеграції". Другий принцип передбачає, що разом із захистом офіційної мови держава повинна вживати заходів і для захисту мови національних меншин. Третій принцип спрямовано на відсутність дискримінації.

На думку членів ПАРЄ, закон України ущемляє права меншин у вивченні їхньої власної мови, тому що воно здійснюється поряд із вивченням української мови і лише до початкових класів. Водночас Асамблея визнає, що "викладання виключно мовою своєї національної меншини може негативно позначитися на особах, які таким чином не зможуть здобути достатнього рівня знання офіційної мови і вступити до вищих навчальних закладів".

"Асамблея наполегливо закликає українську владу проявити лояльність щодо тривалості процесу і врахувати конкретні умови відповідних спільнот у різних областях. Асамблея усвідомлює, що україномовна меншина в сусідніх країнах не має права на одномовну освіту рідною мовою. Тому Асамблея рекомендує владі сусідніх країн, які законно закликають до захисту своїх меншин, проявити готовність запропонувати українцям, які проживають в їхніх країнах, аналогічні умови тим, які вони вимагають для своїх. Асамблея буде продовжувати стежити за розвитком подій в Україні щодо захисту і просування регіональних мов та мов меншин", - підсумовано в тексті резолюції.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...