Народний депутат від фракції "БПП" Володимир Ар'єв у студії "112 Україна". 1.12.16
112.ua
Глава української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Володимир Ар'єв дуже сподівається, що Україна коли-небудь отримає безвізовий режим з ЄС. Про це він повідомив кореспонденту телеканалу "112 Україна" у Страсбурзі.

"Я бачу, що за останні півроку проблем в ЄС стало набагато більше, ніж ми уявляли раніше. Ці проблеми, як сніжний ком накочуються і це впливає на ті рішення, які постійно відкладаються по Україні і Грузії. Я дуже сподіваюся, що у нас колись буде безвізовий режим, тому я, чесно кажучи, вже як-то говорити, що, ось, так сказали в ЄС і так і буде, через два місяці, на жаль, вже ми так не можемо. Ми просто повинні вірити, що переговори, як говорив єврокомісар з Європарламентом і в середині ЄС завершаться успішно", - заявив Ар'єв.

Раніше повідомлялося, що єврокомісар з питань політики сусідства та переговорів по розширенню Йоханнес Хан під час виступу в ПАРЄ заявив, що очікує рішення про дозвіл громадянам України і Грузії відвідувати країни ЄС без віз через два-три місяці.

"Коли я задав питання Ханові, він сказав, що сподівається, що через 2-3 місяці буде рішення. Інша справа, що ми вже неодноразово чули різні терміни, але в результаті ці терміни не були виконані", - зазначив Ар'єв.

За словами іншого українського делегата Борислава Берези, Хан в кулуарах висловив надію, що до літа Україна "отримає".

"Ми розуміємо, що нам можуть сказати, що поки Україна не відновить контроль кордону, то нічого не буде, або ще щось. Я вважаю, що для Європи це вже справа честі - надати те, що вони обіцяли. Але зараз ми бачимо, що вони тягнуть", - зазначив він.

Як зазначила член української делегації, нардеп від "Самопомочи" Олена Сотник, Хан відзначив співпрацю з Україною, зокрема, в плані реформи децентралізації та судової реформи.

"Сказав, що це безпрецедентно, враховуючи результати, тому що 4 тис. суддів фактично самі почали звільнятися. Він не назвав причини, але запропонував залу подумати, чому так сталося, що судді вирішили звільнятися і що за цим стоїть, тобто, очевидно, натякаючи на те, що до всіх цих людей можливо були якісь корупційні питання. Також він окремо промовив, звичайно, за питання безпеки. На відміну від Аграмунта, він не називає конфлікт в Україні, він чітко говорить про агресію", - зазначила Сотник.

Як прокоментував Сергій Соболєв, український делегат і нардеп від "Батьківщини", питання безвиза буде відкладений до 15 березня.

"Фактично, це все ж відкладено до питання 15 березня (виборів у Нідерландах, - ред.), так як всі розуміють від того, який буде розклад у новому парламенті, від цього і залежить подальша доля, яким чином це питання буде вирішене", - зазначив депутат.