Агросектор може стати пріоритетною галуззю, яка зупинить падіння всієї української економіки, і політичні партії та галузеві організації об'єднуються задля просування такого бачення реформ. Про це заявив на 5-му з'їзді Аграрної партії лідер АПУ Віталій Скоцик.

"Ми не бачимо, де уряд визначає точку, де падіння економіки зупиниться. Ймовірність дефолту оцінюється в 96%, девальвація склала 320%, а за рахунок емісії рефінансували банки - 41 з них незабаром закрився - в той час як для реального сектору кредити стали практично недоступними. Навесні ми просили 60 млрд. довгострокових кредитів від державних банків на АПК", - вважає Віталій Скоцик.

Лідер Аграрної партії вважає, що аграрії повинні відстояти свої права, домогтися умов для розвитку галузі, яка за багатьма позиціями виводить Україну на перші місця на світових ринках і приносить мільярди валютних надходжень у державний бюджет.

"Замість стимулів для галузі Кабмін йде на вимивання коштів. 20 млрд. гривень забрати у галузі, яка працює, щоб залатати діри в бюджеті? Враження, що іноземні фахівці в уряді прапор своїх професійних інтересів несуть вище інтересів країни. За рахунок того, що вами зароблено протягом 15 років, уряд хоче вирішити проблеми економіки",- вважає Віталій Скоцик.

Він підкреслив, що аграрна галузь вперше за 12 років продемонструвала падіння 9%.

На думку Віталія Скоцика, навіть при такій динаміці АПК за підсумками 2015 року складе 31-33% ВВП (сам показник в 2015 скоротиться вдвічі). При сприятливих умовах зростання агросектору може призвести до подвоєння ВВП України за два роки, впевнений лідер АПУ. Таким чином, агросектор може стати локомотивом відновлення економіки в цілому, і цю формулу варто прийняти на рівні економічної політики. "Слід, як нового курсу Рузвельта, визнати конкурентною галуззю аграрний бізнес і створювати тут робочі місця", - вважає Віталій Скоцик. Прозорі зрозумілі правила потрібні і для залучення іноземних інвестицій.

Таку позицію підтримують як керівники регіональних партійних організацій, так і представники галузі.

"Середньому і великому бізнесу державна підтримка не потрібна, потрібна стабільність і доступність фінансових кредитних ресурсів. Підтримка потрібна дрібним виробникам сільгосппродукції",- вважає голова Хмельницької обласної організації партії Сергій Іващук.

Учасник з'їзду - президент Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса наголосив, що цілі аграрної політики України чітко не визначені; оподаткування аграріїв переглядалося 16 разів, і такі спроби знову робляться. "Нам потрібно представництво не лише в місцевих радах, але і у Верховній Раді. Треба об'єднуватися навколо однієї партії – такою партією є Аграрна партія, і ми готові всебічно підтримати її", - заявив голова галузевої організації.

Заступник глави комітету Верховної Ради з питань АПК Олександр Бакуменко закликав активніше працювати над тим, щоб зупинити спробу уряду скасувати спеціальний режим ПДВ для аграріїв. Він підкреслив, що в кризові періоди правильно проводити дерегуляцію і знижувати податки, а не підвищувати податковий тиск.

Виступаючи на з'їзді, Віталій Скоцик повідомив, що Аграрна партія змогла консолідувати громадські організації, галузеві асоціації, ідеологічно близькі партії, щоб сформувати політичне представництво на місцях.

"Сьогодні аграрії на своїх плечах тримають українську армію, містять інфраструктуру, вирішують 90% соціальних проблем на селі, платять податки, і не мають представників у владі. Україні потрібні прагматики, демократична сила, яка буде реалізовувати очікування людей після двох революцій. Всі політичні партії, всі аграрні асоціації, як ми і обіцяли, ми об'єднали і сьогодні ви їх побачите. Така політична сила з'явилася",- констатував Віталій Скоцик.

"Наші цінності – це земля та ті, хто на ній працює. Це та платформа, на якій ми можемо об'єднати країну. Сила, яку ми створюємо, об'єднуючись, - це не галузеве рух. Ми партія українського народу", - заявив Віталій Скоцик.

Він повідомив, що окрім відновлення партійної структури по всій Україні, партія створила страйковий комітет, який готовий вийти на загальнонаціональний страйк, якщо будуть приймається економічні рішення, які провалюються всупереч інтересам розвитку галузі.