Адвокати Януковича мають намір звернутися до Ради адвокатських організацій Європи через тиск ГПУ, - Вілков

Адвокати екс-президента України Віктора Януковича Олександр Горошинський та Ольга Просянюк мають намір звернутися до Ради адвокатських і правових організацій Європи через тиск Генеральної прокуратури у справі про події на Майдані, зокрема через кримінальне провадження щодо тиску на державного безкоштовного адвоката Івана Ангеліна. Про це у коментарі телеканалу "112 Україна" заявив адвокат Сергій Вілков.

Сьогодні по даному питанню пройшло засідання двох комітетів - з питань безоплатної правової допомоги та захисту прав і гарантій адвокатської діяльності, куди запросили і нардепа Мустафу Найєма, за чиєю заявою порушено провадження, і представників Генпрокуратури. Змогли висловитися всі сторони.

"Встановлено, що у відповідності зі своїми певними повноваженнями Генеральна прокуратура здійснює тиск на адвоката Горошинського і адвоката Просянюк. Прийнято рішення звернутися у відповідні органи, в тому числі і в міжнародну організацію - Раду адвокатських і правових організацій Європи. Також прийнято рішення звернутися до генерального прокурора, уповноваженого з прав людини, звернутися до Міністерства юстиції з цього питання, звернутися до голови ВР з цього питання", - розповів Вілков про підсумки засідань.

Окремо адвокат зупинився на тиск, який чиниться не тільки на адвокатів Горошинського і Просянюк, але і на весь інститут адвокатури в Україні. "Фактично є тотальне знищення адвокатури, в тому числі, яке на сьогоднішній день стоїть і в законодавчому полі, де розробляються зміни в закон України про адвокатуру та адвокатську діяльність. Ми це бачимо, і ми мовчати не будемо, будемо звертатися у всі установи", - пообіцяв Вілков.

Нагадаємо, Найєм опублікував дані, що адвокати Горошинський та Просянюк чинять тиск на наданого державою адвоката Ангеліна, перешкоджаючи здійсненню ним адвокатської діяльності. Також він звернувся з цим питанням до Генеральної прокуратури, яка за даним фактом звернення відкрила кримінальне провадження.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів