Адвокат Лавриновича спростував вручення підозри в захопленні влади своєму підзахисному

За його словами, Лавриновича також не викликали на допити

112.ua

Адвокат екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича Євген Солодко заявляє, що правоохоронці не вручали підозру у захопленні влади його підзахисному. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

"Щодо нібито нової підозри Олександру Лавриновичу: як його адвокат заявляю, що станом на 13:23 сьогоднішнього дня ніякої підозри Олександру Володимировичу не вручено, повістки на допит у якійсь справі немає", - написав він.

Він додав, що інформація про підозри і можливі допити Лавриновича поки передчасна.

Пізніше прокурор ГПУ Олексій Донський на брифінгу, який транслював телеканал "112 Україна", коментуючи заяву Солодка, сказав, що той не є адвокатом Лавриновича.

"Я бачив коментарі людини, яка називає себе адвокатом Лавриновича, ким він насправді не є, Солодко , який давав цей коментар, на сьогодні у справі його немає. Особі, щоб стати комусь адвокатом, необхідно укласти договір з підозрюваним. Такого прізвища у справі немає", - заявив прокурор.

Зазначимо, сам Лавринович, коментуючи інформацію ГПУ, заявив, що не бачить злочину у своїх діях, а в 2010 році лише виконував свої функціональні обов'язки.

Раніше сьогодні генпрокурор Юрій Луценко поінформував, що ГПУ повідомила про підозру колишньому президенту Віктору Януковичу та колишньому міністру юстиції Олександру Лавриновичу в захопленні влади за допомогою незаконного повернення Конституції 1996 року в 2010 році. За словами Луценка, на підставі зібраних доказів повідомлено про підозру у ч. 1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Януковича і Лавриновича у захопленні державної влади, у тому числі шляхом вжиття заходів до незаконної, без рішення Верховної Ради, зміни чинної Конституції шляхом внесення в Єдиний державний реєстр нормативно-правових актів тексту Конституції в редакції 1996 року і його офіційного опублікування.

Нагадаємо, також Генпрокуратура України оголошувала про підозру Олександру Лавриновичу в липні 2015 року. Його підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, а саме за фактом розтрати шляхом зловживання службовим становищем державних коштів у сумі понад 8,5 млн грн, незаконно і безпідставно витрачених на залучення іноземної фірми з метою приховання фактів злочинного порушення законодавства правоохоронними органами і судом при здійсненні розслідування і судового розгляду в суді справи Юлії Тимошенко. Потім суд вирішив не заарештовувати Олександра Лавриновича і призначив йому заставу в сумі 1,2 млн грн. У серпні 2015 року заставу було внесено.

30 серпня 2016 року ГПУ завершила розслідування кримінального провадження стосовно Лавриновича.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів