23 нардепів вимагають відкрити справу проти посадових осіб держави за тиск на УПЦ

Автори заяви вважають, що втручання влади в церковні справи є підтвердженням стрімкого згортання демократії в Україні

23 народних депутатів звернулися до МВС із заявою про злочин посадових осіб держави проти релігійних прав і свобод громадян та священнослужителів Української православної церкви. Про це повідомив на своїй сторінці в "Фейсбук" народний депутат Андрій Деркач, опублікувавши копію документа.

Депутати вважають, що дії посадових осіб зокрема підпадають під статтю 161 Кримінального кодексу України – порушення рівноправності громадян залежно від їхніх релігійних переконань.

"У своїй сукупності дії посадових осіб держави спрямовані на умисне порушення гарантованих Конституцією України прав і свобод громадян та священнослужителів Української православної церкви в залежності від їхніх релігійних переконань, що містить ознаки складу кримінального злочину, передбаченого ст. 161, 356, 365 КК України", – йдеться у заяві.

Зокрема автори заяви вважають, що втручання влади у церковні справи є підтвердженням стрімкого згортання демократії в Україні.

"Одним із фактів цього є силові спроби влади провести так званий Об'єднавчий собор єпископів, учасниками якого мають бути представники Церкви та державні діячі, з метою встановлення державного контролю над внутрішньо церковними справами. Це не перша спроба втручання влади у справи церкви: керівники держави вже намагалися примусово зібрати Єпископат Української православної церкви в будівлі колишнього музею Леніна", – наголошується у заяві.

Ще більше занепокоєння депутатів викликає діяльність правоохоронних органів, які напередодні президентських виборів були перетворені на репресивний інструмент.

"На превеликий жаль, сьогодні дзвони в церквах дзвонять рідше, ніж представники СБУ та губернатори дзвонять Єпископам Української православної церкви, вимагаючи від них діяти за вказівкою", – повідомляється у заяві.

Заяву до МВС підписали 23 народні депутати, зокрема Андрій Деркач, Юрій Бойко, Олександр Вілкул, Єгеній Мураєв, Нестор Шуфрич та інші.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів