Василь Сметана: Глава Нацради діє як радянський функціонер

Відмова у переоформленні програмних концепцій телеканалу "112 Україна" - це тактика Нацради для позбавлення телеканалу ліцензій, впевнений юрист

112.ua

Представники телеканала "112 Україна" сьогодні підготували відповідні додаткові документи для продовження ліцензії на цифрове мовлення групи компаній телеканала "112 Україна". Такі дії зумовлено нещодавніми заявами голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення Юрія Артеменка про те, що регулятор може позбавити телеканал права на цифрове мовлення.

"Ми документи на продовження ліцензії здали ще в березні. Відповідно, всі документи вже в Нацраді. Але Нацрада має право запитувати додаткові документи. Ми отримали листа з Нацради: "Просимо надати додаткові документи", і ось ми зібрали ці додаткові документи і зараз я їх подам до Нацради в терміни, які вказано в цих листах",- говорить юрист телеканала "112 Україна" Василь Сметана.

Юрист висловив надію, що публічний резонанс, який виник після скандальних заяв Юрія Артеменка про відмову в продовженні ліцензії подіє. Нагадаємо, Глава Нацради ще до отримання регулятором всіх документів і їх обробки його апаратом "по секрету" заявив, що телеканалу "112 Україна" ліцензії не продовжать.

"Звісно, ми сподіваємося, що резонанс подіє. Однак за весь час історії роботи та взаємодії Нацради і телеканала "112 Україна" ми спостерігаємо (вже можна персоналізувати), що глава Нацради діє просто як радянський функціонер в якомусь найгіршому значенні цього слова. Я навіть зустрівся з Дунею Міятович з цього питання. Вони отримують якісь додаткові сигнали, але вони діють виключно за указом зверху і виконують чиюсь, на жаль, незаконну вказівку", - додав Сметана.

"Команда "112" сподівається на наших західних партнерів, тому що зневага не може тривати так довго. Набирається врешті-решт якась критична маса. Я думаю, що зрештою або через ЄСПЛ, або раніше, я сподіваюся, набагато раніше, вони отримають дуже потужний сигнал і змушені будуть все-таки дотриматися права", - підкреслив Сметана.

Говорячи про шанси телеканала "112 Україна" отримати продовження ліцензії, юрист висловив впевненість, що телеканал, найпевніше, вкотре дістане відмову у переоформленні ліцензії.

"Я впевнений, що сьогодні вже у 34-й раз ми отримаємо відмову в переоформленні програмної концепції. Ця відмова є необхідною для Нацради для того, щоб поставити телеканал в позицію, коли він є ніби порушником. Але я ще раз підкреслю, що ми маємо право на переоформлення програмної концепції. Це права телеканала, і Нацрада має переоформити нам програмну концепцію. Але нас штучно ставлять у рамки: ми маємо показувати 21,5 години ефіру розважальних фільмів тощо, і наше право на переоформлення вже через рік після конкурсу могло бути використано раніше, а ми досі не можемо переоформити. Це просто тактика щодо позбавлення телеканала ліцензії", - резюмував він.

Нагадаємо, заявки на продовження цифрових ліцензій до Нацради з питань телебачення та радіомовлення подали компанії групи телеканала "112 Україна" ще в березні. Цифрові ліцензії групи телеканала "112 Україна" були предметом суперечок між телеканалом і Нацрадою. Телеканалу 34 рази відмовляли в переоформленні формату мовлення на інформаційний. А ще Нацрада наклала попередження та штрафи за нібито порушення умов ліцензії. Їх "112 Україна" оскаржував у суді. Також регулятор намагався через суд позбавити компанії цифрових ліцензій на мовлення у мультиплексі МХ-5. Телеканал, який є лідером інформаційного мовлення України з 2014 року, неодноразово пропонував компромісні варіанти вирішення для Нацради, зокрема

подавши восени минулого року заявку на отримання вільної загальнонаціональної ліцензії в обмін на відмову від п’яти регіональних цифрових ліцензій, які має зараз.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів