"Золотий глобус-2019": Тріумф серіалів і фільми-непорозуміння

Кінопремія підтвердила, що світ телесеріалів став набагато прогресивнішим за фільми для кінотеатрів

"Золотий глобус-2019": Тріумф серіалів і фільми-непорозуміння
Творці "Богемської рапсодії" Золотой Глобус

Блог про Кіно

Редакційний блог

Кінопремія підтвердила, що світ телесеріалів став набагато прогресивнішим за фільми для кінотеатрів

Церемонія вручення "Золотих глобусів-2019" зайвий раз підтвердила, що кращі голлівудські сили перейшли з повнометражних фільмів у серіали. Практично кожна номінована на цей приз багатосерійна стрічка могла б бути його гідним володарем. Разом із тим у секціях повнометражного кіно окремі картини-номінанти виглядали, як непорозуміння. І при цьому деякі з них ще й перемогли.

Лідером за кількістю отриманих "Золотих глобусів" став фільм "Зелена книга" Пітера Фарреллі. Він завоював одразу три нагороди в номінаціях "Кращий сценарій", "Кращий актор другого плану" (Махершала Алі), а також "Найкраща комедія або мюзикл". Однак по своїй суті це біографічне роуд-муві було б справедливіше віднести саме до драмам. Адже комедійні та музичні епізоди в "Зеленій книзі" лише доповнили сюжет картини, а не стали її рушійною силою.

Творці цього фільму подали його в номінацію "Краща комедія або мюзикл", а не "Краща драма", напевно, для того, щоб опинитися серед слабших конкурентів. Три роки тому подібне вдалося провернути і авторам фільму "Марсіанин" Рідлі Скотта. Він переміг у цій же номінації, хоча в ньому було приблизно так само мало жартів і ще менше музики.

Сюжет "Зеленої книги" розгортається в 1962 році. Піаніст-афро-американець Дон Ширлі вирушає в тур по півдню США. В якості помічника він бере з собою вишибалу Тоні "Базікало" Валлелонгу. Музикант з аристократичними манерами і грубий хлопець з бідного району намагаються знайти спільну мову і виплутатися зі складних ситуацій.

На українські екрани стрічка вийде 24 січня.

І якщо в якості комедії "Золотим глобусом" відзначили надто серйозний фільм, то кращою драмою визнали, навпаки, занадто сентиментальне, як для такого жанру, кіно – "Богемску рапсодію" Брайана Сінгера. Крім того, виконавець головної ролі в цій стрічці Рамі Малек отримав акторську нагороду. Ці дві статуетки стали, мабуть, найсильнішими розчаруваннями церемонії.

"Богемська рапсодія" розповіла про британського рокера Фредді Мерк'юрі від моменту заснування групи Queen у 1970 році і до її знакового виступу на фестивалі Live Aid 1985. Паралельно з літописом рок-групи автори картини спекулювали на кількох гострих темах (гомосексуальність, наркотики, СНІД, мігранти), не розвиваючи толком жодну з них. В результаті, як відзначили деякі критики, найкраще, що було в цій стрічці, це музика Queen. На Rotten Tomatoes цей байопік отримав вельми скромну оцінку в 62%, що набагато нижче, ніж у будь-якого іншого фільму, який висували в номінації "Краща драма" ("Чорна пантера", "Народження зірки", "Чорний клановець" і "Якщо Біл-стріт могла б заговорити").

Також і роль самого Рамі Малека в "Богемської рапсодії" по своїй складності значно поступалася його конкурентам у цій номінації Уіллему Дефо ("Ван Гог. На порозі вічності") і одним із найбільш багатообіцяючих молодих акторів Голлівуду Лукасу Хеджесу ("Стерта особистість").

Дві аналогічні статуетки отримала "Американська історія злочинів: Вбивство Джанні Версаче". Фільм нагородили призами за "Кращий міні-серіал" і "Кращу акторську роботу в міні-серіалі/телефільмі" (Даррен Крісс). Картина з документальною скрупульозністю відновила події, які відбувалися до і після вбивства легендарного кутюр'є. Критики відзначили, що цей серіал наочно показав психологічний портрет убивці, а його творці змогли відшукати несподівані факти в одному з найбільш обговорюваних злочинів. Однак родичі Версаче зазначили, що цей серіал слід вважати художнім вимислом і нічим більше.