Золото, пірати і хайтек-іновації: 5 нових книг нон-фікшн

Матеріальні цінності й духовне життя в книжках цього огляду несподівано зустрічаються, перехрещуються і доповнюють один одного. Колекціонування долучає нас до скарбниці світової культури, а найновіші методи оцінювання і планування допомагають увійти до цього самого світу з гідною спадщиною та зберегти її для майбутніх поколінь.

Золото, пірати і хайтек-іновації: 5 нових книг нон-фікшн
З відкритих джерел

Ігор Бондар-Терещенко

поет, драматург, арт-критик

Матеріальні цінності й духовне життя в книжках цього огляду несподівано зустрічаються, перехрещуються і доповнюють один одного. Колекціонування долучає нас до скарбниці світової культури, а найновіші методи оцінювання і планування допомагають увійти до цього самого світу з гідною спадщиною та зберегти її для майбутніх поколінь.

Євген Сіваченко. Сталь и золото. – К.: Саміт-Книга, 2019

З відкритих джерел

Це унікальне видання знайомить читачів із творами східних майстрів-зброярів з родинної колекції Олександра Фельдмана. У каталозі представлено 282 вибрані предмети озброєння, які вирізняються своїми високими художньо-естетичними якостями, а також незвичайним форматом або декоративними особливостями. Географічний діапазон цих предметів охоплює більшу частину Західної, Центральної, Південної та Південно-Східної Азії, а також деякі райони Північно-Західної та Північно-Східної Африки. Географічні рамки простягаються від кінця XVI до середини ХХ століття. Особливо широко представлено різні види клинкової зброї - шаблі, мечі, кинджали і ножі. Усі експонати забезпечено якісними супровідними статтями, а всі предмети супроводжують коментарі та додаткові відомості про кожен предмет. Мета видання, як і створення подібної колекції, благородна і важлива для сьогоднішнього діалогу культур, коли досягнення мистецтва інших народів світу є не менш значущими для культурного, інтелектуального і духовного розвитку українського суспільства, ніж пам'ятки національної художньої культури. При цьому приходить розуміння того, що приватне колекціонування має великий потенціал не тільки для збереження, вивчення і популяризації національної культурної спадщини, а й для залучення нашого суспільства до скарбниці світової культури.

Майк Кон. Оцінювання і планування в Agile. – Х.: Фабула, 2019

З відкритих джерел

Оцінювання і планування є критично важливими для успіху будь-якого проекту. Однак процес планування складний, і наші плани часто виявляються далекими від реальності. На допомогу приходить agile-підхід. Завдяки agile ви навчитеся створювати реалістичні плани, які зможете коригувати під час роботи, при цьому виконуючи проекти в строк і в межах бюджету. Майк Кон, гуру у сфері agile, дає інструменти, необхідні для оцінювання, планування та управління agile-проектами будь-якого масштабу. У книзі немає теоретичних міркувань, вона сповнена конкретних прикладів, методів, графіків, рецептів, а головне - аргументованих рекомендацій. "Цю книжку можна було б назвати "Оцінювання й планування Аgile-проектів". Натомість вона дістала назву "Оцінювання і планування в Agile". Різниця може видатися надто тонкою, але це не так. Останній заголовок дає зрозуміти, що процеси оцінювання та планування мають бути якнайбільш гнучкими". Таким чином, планування - одна з найбільш важливих активностей на будь-якому проекті. Agile-методології пропонують абсолютно новий підхід, завдяки якому планування набуває великої цінності, підвищується його точність, а отже, і передбачуваність проекту.

Володимир Дмитренко, Михайло Відейко. Історія грошей. – Х.: Фоліо, 2019

З відкритих джерел

Як справедливо зазначає передмова до цієї книжки, гроші — один з найбільших винаходів людства, чия поява сприяла розвитку обміну і торгівлі. Важко уявити без них нормальне функціонування світової економіки. Саме у грошах ми отримуємо зарплати, гонорари, дивіденди. У грошовому вимірі планують і сімейні бюджети, і бюджети фірм, і бюджети країн. Коли ж і за яких обставин з’явився цей дивовижний і водночас фундаментальний винахід людства? Яким чином його було вдосконалено, що може чекати гроші в майбутньому? Як і коли з’явилися, а також які гроші були в минулі часи в обігу на території України? Про це та інші речі – розповідь на сторінках цієї книжки, яка починається зазвичай з давніх-давен. "Численні археологічні знахідки дають можливість з повною впевненістю стверджувати, що в прадавні часи саме кремінь і обсидіан правили за своєрідну "тверду валюту", що її можливо було виміняти на інші корисні речі — шкіри тварин, морські мушлі, прянощі, сіль і таке інше. Як "гроші" іноді використовували й деякі інші види каменю. Так, на острові Нова Гвінея і сусідніх островах протягом довгого часу використовували як гроші величезні кам’яні диски з отвором у центрі".

Річард Флорида. Криза урбанізму. Чому міста роблять нас нещасними. – К.: Наш формат, 2019

З відкритих джерел

Ця книга про те, як сучасні міста колонізували заможні й успішні люди, залишивши далеко позаду жителів сіл і містечок. Хаби, коворкінги і хайтек-іновації поглинули парки, магазини та кав’ярні. Розбудова міст і міських районів призвела до нестримного збільшення орендних плат і концентрації багатства. У цій книжці економіст і соціолог Річард Флорида вивчає кризу, що спричинила нинішній тип урбанізації. "Сьогодні, як ніколи раніше, - пише він, - завдяки силам кластеризації найбільш важливі й найбільш інноваційні галузі промисловості та найталановитіші, найамбітніші, найзаможніші люди концентруються у дрібці провідних суперзіркових міст з інтелектуальними і технологічними хабами. Ця невелика елітарна група перемагає в гонитві, тоді як більшість міст, якщо не всі, боряться, завмирають".

Алекса Клей, Кіра Майя Філліпс. Економіка бунтівників. - К.: Книголав, 2018

З відкритих джерел

Обидві авторки цієї книжки - провідна експертка із субкультур й іновацій на маргінесі та спеціалістка із соціальних інновацій – продовжують розвінчувати міфи Кремнієвої долини. Виявляється, не всі грандіозні ідеї та підприємницькі винаходи родом із цієї колонії інтелектуалів. Вони приходять також з велелюдних вулиць Шеньчженя, із затоплених прибережних міст Таїланду й навіть із в’язниць Сомалі. Ця книжка — про унікальних людей, які рухають світ, однак залишаються нікому не відомими. Це новатори-бунтівники: пірати, комп’ютерні хакери, пранкстери та колишні лідери вуличних банд. На відміну від стандартних підприємців вони демонструють чудову винахідливість, застосовують першопрохідні оригінальні методи та втілюють незвичайні, але продуктивні практики. Як же працюють ці невідомі мрійники? Звідки черпають свої ідеї та яким чином їх реалізовують? І як, зрештою, ми можемо використати їхній досвід та знання для розвитку сучасної економіки?

Ігор Бондар-Терещенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>