Жінка, яка зводить з розуму високопосадовців, через яку вони не сплять ночами

І ці чиновники розпочали на неї полювання і навіть сварять

Жінка, яка зводить з розуму високопосадовців, через яку вони не сплять ночами
Голова НАЗК Наталія Корчак З відкритих джерел

Вадим Колодійчук

Ведучий на "112 Україна"

І ці чиновники розпочали на неї полювання і навіть сварять

Вона вже вдруге зводить з розуму високопосадовців. Через неї вони не сплять ночами і як заворожені сидять біля моніторів своїх комп’ютерів. Але, схоже, цього стало замало, і тепер її вплив поширився на чиновників нижчого рівня. Вона – це голова НАЗК Наталія Корчак. Ви скажете, ні, вона – це електронна декларація, але на неї особливо не пожалієшся, вона ж не відповість. Та й е-декларація у кожного своя, а Корчак у нас одна, і саме на ній лежить провина за недоспані ночі та зіпсовані нерви – вважають у Кабміні. Про що міністри і прем’єр особисто сказали голові НАЗК.

По-людськи Наталію Корчак трохи шкода. Вона ж жінка, а чоловіки-урядовці так на неї насіли. Не винна вона, вони (е-декларації) самі прийшли. Та й невже не бачили очі, що брали. А обирали і голову НАЗК, і весь склад агентства відкрито і через конкурс. А тепер ще й хочуть зняти. Якось дивно у них там все. Це якщо дивитися на ситуацію, скажімо, сидячи вдома на кухні за вечерею і вечірніми новинами.

Новини за темою

Але давайте поглянемо на державу як на велику приватну компанію, а НАЗК - як один з новостворених департаментів. Перший раз він, м’яко кажучи, не дуже добре себе проявив: невчасно закінчив проект, вибився з термінів, сама система, за яку він відповідальний, працює нестабільно, та й завершеною на всі 100% її важко назвати. Раді директорів компанії (а це, з одного боку, вище керівництво держави, а з іншого – ми з вами, тобто, народ) ця ситуація не дуже сподобалася. Але пообурювалися, пожурили НАЗК і дали ще шанс – хтось же мав провести другий етап е-декларування.

Так от, і другий млинець глевкий. А тепер ще і втратили можливість залучити додаткові інвестиції. Гроші не компанії-держави, тобто, наші з вами, а кошти щедрих меценатів. Це я про Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), яке поки, схоже, не даватиме нових грантів для Національного агентства з питань запобігання корупції. А могли б ми зекономити.

А тепер уявіть, що ви входите в раду директорів цієї компанії. Ви б дали третій шанс керівництву цього департаменту?

Порівняння держави з компанією у даному випадку доречне і тому, що в обох випадках відбувається втрата грошей. У компанії, якщо якийсь з проектів не працює – збитки від прибутку і втрата клієнтів. У держави від гальмування антикорупційних ініціатив – ваш особистий збиток як громадянина.

Новини за темою

Тому, звісно, потрібно щось або когось змінювати. Може не керівництво НАЗК, а тих, хто відповідає за ті сервери, які ніяк не хочуть працювати. Проте чи винна лише Корчак? Сумніваюся. Дуже вже це схоже на велику гру. Але зараз дуже схоже, що у нас таки з’явиться новий голова НАЗК. Дуже багато обурених може бути через цьогорічне е-декларування. Інший варіант – до закону про е-декларації внесуть нові правки чи додадуть закони, які ще більше його змінять, і є ризик, що не в кращий бік. Згадайте, як звільнили від заповнення електронних декларацій військових, а за компанію зобов’язали звітувати громадські організації, які борються з корупцією, та їхніх підрядників.

Вадим Колодійчук

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...