Зберігайте кеш і готуйтеся до гіршого

До листопада очікується початок економічної кризи в США, яка досить скоро накриє всю світову економіку

Зберігайте кеш і готуйтеся до гіршого
Реакція невідомого чоловіка після того, як він подивився на електронне табло з котируваннями акцій біля офісу однієї з фінансових компаній в Токіо, 6 лютого 2018 року Bloomberg

Ерік Найман

Економіст

До листопада очікується початок економічної кризи в США, яка досить скоро накриє всю світову економіку

Оригінал на сторінці Еріка Наймана в Facebook

Світовий фінансовий ринок вчора був приголомшений найсильнішою хвилею продажів. Акції впали від своїх недавніх максимумів на 10 і більше відсотків. Це перший тривожний сигнал для світової економіки.

Так, зараз все ще добре - зарплати і інфляція ростуть, прибутки бізнесу теж, та й ВВП більшості країн непогано розігнався вгору.

Однак стрімке зростання прибутковості американських держоблігацій (через загрози інфляції та розширення бюджетного дефіциту США внаслідок податкової реформи) спровокував першу хвилю продажів акцій.

Новини за темою

Що можна очікувати в короткостроковій перспективі. Сьогодні-завтра розпродаж фінансових активів напевно закінчиться і народ кинеться купувати (американські держоблігації вже істотно подорожчали на тлі втечі від ризику). Типова корекція для пізньої фази макроекономічного зростання становить 10-12%, що вже фактично відбулося. Втім, закриття маржинальних позицій може спровокувати ще одну хвилю панічних продажів, яку і будуть викуповувати професіонали ("налітай, подешевшало").

Потім ринок акцій напевно відновить зростання і може навіть відновити історичні максимуми або близько того (за останнє сторіччя таке відбувалося на 10 з 12 біржових циклів).

Однак до травня ситуація в світовій економіці, швидше за все, спровокує погіршення прогнозів по прибутку акціонерних компаній, в травні може початися ведмежий ринок (зазвичай триває близько року і за цей час фондові індекси падають на 35-50%%). А так як динаміка фондових ринків передбачає ситуацію в економіці, то до листопада очікується початок економічної кризи у США.

Якщо це дійсно станеться (реальність може бути іншою - кращою або гіршою моїх прогнозів), то досить скоро накриє кризою і всю світову економіку. І Україну, з її гігантськими виплатами зовнішніх боргів в 2019-2020 роках.

Так що тримайте кеш і готуйтеся до гіршого.

Ерік Найман

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

 

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів