Затримання Мартиненка – це демонстрація НАБУ своєї сили

Коментар Володимира Фесенка в ефірі телеканалу "112 Україна"

Затримання Мартиненка – це демонстрація НАБУ своєї сили
Політолог Володимир Фесенко в ефірі "112 Україна" 112.ua

Коментар Володимира Фесенка в ефірі телеканалу "112 Україна"

На мій погляд, затримання Мартиненка - це, в першу чергу, демонстрація спроможності НАБУ. Це демонстрація того, що вони не бояться. Крім того, я думаю, що тут спрацьовує політико-психологічний ефект. В НАБУ відчули: в суспільстві є запит на ловлю великої "політичної риби" і що від них хочуть саме цього.

А у них вже такий період, коли треба звітувати. Це навіть не аудит, а неформальний звіт перед суспільством, тому що якщо не буде таких гучних резонансних затримань, будуть запитання: "А де ваша боротьба з корупцією, навіщо ми створювали НАБУ і витрачали великі бюджетні кошти?"

Новини за темою

Подивіться, яка йде критика на адресу НАЗК. Там виписують великі премії собі і одночасно є проблеми з забезпеченням і дією системи електронних декларацій. Проблеми суто технічні, але є напруга.

Мені здається, Ситник і Холодницький вирішили в даному випадку грати на випередження і продемонструвати результат напряму. І це врахування ситуації громадської думки. Вони відчули, що громадська думка в даному випадку може бути на їх боці.

Чому скоріше за все буде продовження? Тому що почне працювати психологічний ефект. Коли ти відчуваєш, що ти можеш, процитую: "Тварь я дрожаящая или право имею?"

Новини за темою

В даному випадку вони зрозуміли, що вони право мають, і у них є велика сила в руках. Тут інша річ - треба скористатися цією силою в рамках закону і в той же час в інтересах суспільства.

Володимир Фесенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...