Фото з відкритих джерел

Зараз в черговий раз певний документ було названо законом про реінтеграцію. Немає там реінтеграції, немає. Надалі є декілька шляхів, якими можна рухатися. Або цей документ перетворять на такі ж самі, як про особливий порядок місцевого самоврядування й інші, які ніколи не будуть діяти у силу генія, який їх спотворить до безумства. Або варіант, коли народні депутати сядуть, відчують відповідальність і підготують документ, який дійсно за своїм змістом буде відповідати питанням реінтеграції.

Новини за темою: Порошенко: Закон про реінтеграцію Донбасу ключовим проголошує мирний і політико-дипломатичний шлях

Сьогодні складається таке враження - добре, що є агресор, добре, що є війна, адже є на кого списати це все. На жаль, цей документ не дає відповіді на питання, які поставила проблематика, що виникла. Є ще декілька можливих варіантів розвитку подій. Наприклад, коли цей документ ще у вигляді проекту почине в бозі, і про нього забудуть. Такий варіант теж можливий. Нібито під замислом великого і світлого законопроекту про реінтеграцію вже продовжили на рік закон про особливості реалізації місцевого самоврядування на території окремих районів Донецької і Луганської областей, що теж є відповіддю, хоча всі прекрасно розуміють, що цей закон ніколи не вступить у дію через обставини, що склалися. Тому, як висновок, на сьогоднішній день важливо, що буде прийматися і як це буде робитися. Тому що ситуація, яка виникла сьогодні у парламенті, – це наслідок двох складових: що було подано і як було подано.

Новини за темою: Порошенко про спробу зірвати голосування щодо реінтеграції Донбасу: у деяких депутатів на головах стирчать кокошники

Після 18 жовтня, коли спливе строк дії закону про особливості самоврядування на Донбасі, ситуація збережеться у статусі-кво. Дія закону продовжена, але всі і так розуміють, що він не діяв, не діє і діяти не буде, бо справа не в нормативних актах, не в документах, справа в тому, очевидно, що на сьогоднішній день відсутнє розуміння, як привести ситуацію до миру, до припинення війни. Втягнуті сьогодні у цей процес є заручниками попередніх рішень, я вас запевняю. У рамках того, що ми на сьогоднішній день називаємо "нормандською конфігурацією", "мінським процесом", вже неможливо знайти вихід без організаційних і змістовних змін, тому що цей трирічний багаж домінує і не дає зрозуміти, де правильна дорога. Але вона є, ця дорога.

Новини за темою: Бійка, крики і димова шашка: Як парламент приймав законопроекти про реінтеграцію і статус Донбасу

Роман Безсмертний