Сергій Лещенко, архівне фото
РБК-Украина

Оригінал на сторінці Сергія Лещенка у Facebook

Закриття соціальних мереж має набагато більше спільного з авторитарними режимами, ніж з боротьбою проти російської пропаганди. Facebook-користувачам це складно зрозуміти, але саме "ВКонтакте" була найпопулярнішою соціальною мережею в Україні - через неї розганялися новини, через неї люди об'єднувалися. Порошенко краще Януковича розуміє особисті ризики, які несе для нього інтернет. Насуваються вибори президента. Тому, вгамувавши телебачення, тепер настала черга зачищати головний канал мобілізації людей.

Новини за темою: Закон є, але як його виконати – незрозуміло: Все, що треба знати про заборону російських сайтів в Україні

Чи несе "ВКонтакте" загрозу? Так, як будь-яка соціальна мережа. Це дорога, і нею може їхати трактор, а може й танк. І якщо б стояла мета боротьби з російським впливом, то існують методи роботи всередині мереж, а не їх тотальне блокування. Простіше кажучи, треба ставити блокпости, а не руйнувати дорогу.

Новини за темою: Турчинов: Указ про санкції щодо російських інтернет-ресурсів вже набув чинності

Все це погано закінчиться, тому що ідея Порошенка - перевести фокус суспільної дискусії: з боротьби з корупцією на тему свого псевдопатріотизму. Він буде вигадувати все нові й нові ідеї, покликані створити ілюзію, що саме він - головний заслін від російської агресії. І паралельно буде просувати сценарій знищення НАБУ і дискредитації антикорупціонерів. Мовою політтехнологій це називається "змінити порядок денний країни". Щоб встигнути до 2019 року, треба починати вже зараз.

Сергій Лещенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.