Закони Трампа: За заступництво США доведеться платити

У відповідь на персональні гарантії безпеки, видані Польщі, Трамп тут же зажадав від радісних шляхтичів 7,5 млрд дол. за застарілу і малоефективну протиповітряну систему Patriot. І це правильно - за бажання стати улюбленою дружиною Америки і за бажання з її допомогою почати відновлювати річ Посполиту слідом за неминучим розпадом ЄС доведеться заплатити

Закони Трампа: За заступництво США доведеться платити
Дональд Трамп Reuters

Андрій Головачов

Економічний експерт

У відповідь на персональні гарантії безпеки, видані Польщі, Трамп тут же зажадав від радісних шляхтичів 7,5 млрд дол. за застарілу і малоефективну протиповітряну систему Patriot. І це правильно - за бажання стати улюбленою дружиною Америки і за бажання з її допомогою почати відновлювати річ Посполиту слідом за неминучим розпадом ЄС доведеться заплатити

Оригінал на сторінці Андрія Головачова в Facebook

При всій своїй ексцентричності, непередбачуваності і зовнішньополітичній наївності, в одному Дональд Трамп, безумовно, викликає повагу і симпатію. Як і кожен бізнесмен, а не досвідчений професійний політик, на зразок Меркель чи Клінтон, він зневажає міжнародні бюрократичні організації, такі як ООН, МВФ або НАТО і не вірить в ефективність багатосторонніх нарад, на зразок G20 і їм подібних. І, поклавши руку на серце, правильно робить.

Новини за темою

Так, особливо не розбираючись у тонкощах Паризької угоди щодо клімату, він одразу вийшов з нього з неї лише з тієї причини, що Угоду лобіювала ООН. А всі ініціативи ООН - це звичайна великомасштабна бюрократична млява мертвечина. Наприклад, за оцінками тієї ж ООН, для того щоб утримати підвищення температури нижче 2 градусів в 21 сторіччі, необхідно знизити викиди СО2 на 6000 млрд тонн. А згідно з Паризьким договором, якщо всі країни виконають взяті на себе зобов'язання зі зниження викидів, то до 2030 р. викиди знизяться лише на 56 млрд тонн. Тобто, до кінця століття людство зможе знизити викиди лише на 1-1,5% від необхідного! Ось це є типове бюрократичне "вирішення" проблеми. Багато фінансування, багато відряджень, грантів, премій, зустрічей, панелей і форумів, а на виході 1% ефективності вирішення проблеми.

Трамп все це чудово розуміє, і у нього знайшлась мужність протистояти всій цій міжнародній чиновницькій камарильї, що безбідно живе на внески від усіх країн.

Цікаво, що Паризька угода не передбачає жодних покарань для тих країн, які не будуть дотримуватися своїх зобов'язань. Трамп також розуміє, що ціна подібних угод наближається до нуля. До речі, більш рання Кіотська угода 1997 р. на цю тему розвалилася саме тому, що багато країн або перестали її дотримуватися, або дотримувалися її, як хотіли.

Новини за темою

Паризька хартія розвалиться так само, як і Кіотська, як би європейці не таврували Трампа за відхід з неї і як би не клялися у солідарності встати на захист планети. Планета захистить себе сама, за неї хвилюватися не треба. Скажу більше. Після виходу з Угоди США вона навіть не вступить в дію. Переживати не треба - ООН придумає нову глобальну загрозу і запропонує нову угоду щодо її усунення. Так буде завжди, поки ООН не буде розпущена, як марна, витратна, бюрократична корумпована контора.

Характерне ставлення Трампа і до НАТО. Він прекрасно розуміє, що ніякої колективної солідарності в міжнародній безпеці не існує, і все буде визначатися конкретною ситуацією. Наприклад, прибалтів ніхто в НАТО захищати не буде, якщо на них нападе Росія, тому що заради них ніхто не ризикне поставити світ на межу ядерної війни. І якщо це станеться, то НАТО просто висловить своє обурення і... розпадеться.

А ось до поляків Трамп приїхав і публічно, на увесь світ, вимовив свої гарантії виконати статтю 5 в випадку нападу на Польщу. Польща - це найважливіший і самий вірний союзник США в Європі. На Польщі тримається вся американська конструкція у Європі, тому до шляхтичів особливе ставлення. А зневага до німців і особисто до пані Меркель, що Трамп уже майже не приховує, яскраво показує, як буде діяти у відношенні Німеччини стаття 5 Статуту НАТО.

Новини за темою

Практичність і ділова хватка Трампа проявилася під час того візиту в Польщу. У відповідь на персональні гарантії безпеки, видані Польщі, Трамп тут же зажадав від радісних шляхтичів 7,5 млрд дол. за застарілу і малоефективну протиповітряну систему Patriot. І це правильно - за бажання стати улюбленою дружиною Америки і за бажання з її допомогою почати відновлювати річ Посполиту слідом за неминучим розпадом ЄС доведеться заплатити. І не раз. Такі закони Трампа.

Андрій Головачов

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...