Законопроект про реєстр педофілів: Злочинцям робитимуть кастрацію

Законопроект про реєстр педофілів: Злочинцям робитимуть кастрацію
Відкриті джерела

Ганна Маляр

кандидат юридичних наук, експерт-кримінолог

Оригінал на сторінці Анни Маляр у Facebook

Гарні новини! Законопроект, який допоможе захищати дітей від статевих злочинів, зареєстровано після доопрацювання. Дякую всім депутатам, які приєднались і підтримали.

Отже, вчора у Верховній Раді зареєстрували доопрацьований законопроект № 6607 щодо впровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканності малолітньої чи малолітнього, та посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та недоторканності малолітньої чи малолітнього. Законопроект об’єднав депутатів різних політичних поглядів. І так має бути.

Основні зміни, які відбудуться у разі ухвалення законопроекту:

1. Буде створено реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканності малолітньої чи малолітнього. Осіб, що влаштовуються на роботу в дитячі заклади, перевірятимуть через цей реєстр.

Новини за темою

2. Посилюється відповідальність за статеві злочини проти дітей.

3. Запроваджується хімічна кастрація як "добровільний захід медичного характеру". А тут вже треба пояснення. Хімічна кастрація - це уколи та пігулки, які мають певний час дії (тобто це не довічно). Відповідно до законопроекту, хімічна кастрація може застосовуватися лише до осіб, хворих на педофілію. Факт хвороби підтверджує психіатр.

Тож законопроект розділяє осіб, засуджених за статеві злочини проти дітей, на дві групи: здорові та хворі на педофілію. Здорові відбуватимуть покарання відповідно до вироку. А хворі на педофілію (їх дуже мало насправді серед тих, хто ґвалтує і розбещує дітей) матимуть можливість частину терміну покарання добровільно замінити на хімічну кастрацію.

Анна Маляр

Крім того:

1. Посилення покарання до 20 років за тяжкістю злочину. У разі повторності або тяжких наслідках - довічно. Без альтернативи.

2. Добровільна хімічна кастрація для педофілів (висновок психіатричної експертизи про наявність діагнозу "Педофілія" та лікаря-експерта щодо відсутності протипоказань). За умови відбуття 10 років реального терміну ув‘язнення.

Новини за темою

3. Закритий реєстр злочинців, які скоїли статеві злочини проти малолітніх. З отриманням про них інформації керівниками закладів, що працюють з дітьми.

4. Посилення покарання за статеві злочини проти малолітніх.

5. Однакове покарання за зґвалтування хлопчиків та дівчат (зараз за хлопчиків дають менше). Адміністративне покарання за ухилення від процедур хімічної кастрації та нагляд за такими особами.

Лариса Гриценко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів