Законопроект про Антикорупційний суд. Що з ним не так?

Поправок до законопроекту про Антикорупційний суд буде багато, і протистояння з комітетів буде перенесено до залу

Законопроект про Антикорупційний суд. Що з ним не так?
З відкритих джерел

Мустафа Найєм

Народний депутат

Поправок до законопроекту про Антикорупційний суд буде багато, і протистояння з комітетів буде перенесено до залу

Оригінал на сторінці Мустафи Найєма у Facebook

Мені дуже хотілося б написати про перемогу, але насправді наразі це лише процедурне рішення. Ми схвалили абсолютно неприйнятну чернетку, мінімум п'ять положень якої не відповідають вимогам і критеріям Венеційської комісії, МВФ і Світового банку.

Новини за темою

Справа в тому, що парламент було поставлено президентом перед цинічним вибором - або схвалити документ у першому читанні та спробувати потім його поліпшити, або провалити і дозволити президенту уникнути відповідальності за поганий законопроект. Жоден альтернативний законопроект основою для створення Антикорупційного суду стати не міг, оскільки Конституція прямо вказує, що нові суди в Україні створює лише законом, проект якого вносить президент України (ст. 125). Якби парламент вирішив взяти за основу який-небудь інший документ, надалі це могло б стати підставою для ліквідації Вищого антикорупційного суду.

Тож головна битва попереду: ми маємо два тижні для внесення правок до президентського законопроекту. Можу припустити, що поправок буде дуже багато і протистояння з комітетів буде перенесено до залу.

Наскільки я розумію, команда президента готова піти на будь-які поступки, крім головного — ролі Громадської ради міжнародних експертів, яка має займатися попереднім відбором кандидатів у судді Вищого антикорупційного суду.

Нагадаю, згідно з проектом, для відбору суддів Антикорупційного суду буде сформовано Громадську раду міжнародних експертів, до якої увійдуть кандидати, запропоновані міжнародними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання і протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України. Що важливо, склад цієї Ради буде визначати Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС), а не Громадська рада доброчесності, дію якої для Антикорупційного суду скасовано.

Рада міжнародних експертів ухвалюватиме своє рішення щодо кожного кандидата в судді Антикорупційного суду. Але якщо рада вирішить, що кандидат на посаду судді не відповідає критеріям, то ...нічого страшного. Це рішення може бути скасовано рішенням ВККС, за яке проголосують 11 з 16 членів.

Мустафа Найєм

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів