Заборона "Яндекса", "ВКонтакте" та інших: Аргументація сторін

В Україні 17 травня набув чинності указ про санкції проти російських соціальних мереж і ряду інших компаній. Зокрема, під заборону потрапили "Яндекс", "ВКонтакте", "Одноклассники", Mail.Ru. Чим це рішення мотивували, хто повинен виконати заборону і як - розібратися складно. Але 112.ua надає вам можливість зробити це, прочитавши позицію всіх діючих осіб у прямій мові

Заборона "Яндекса", "ВКонтакте" та інших: Аргументація сторін
president.gov.ua

112.ua

Редакційний блог

В Україні 17 травня набув чинності указ про санкції проти російських соціальних мереж і ряду інших компаній. Зокрема, під заборону потрапили "Яндекс", "ВКонтакте", "Одноклассники", Mail.Ru. Чим це рішення мотивували, хто повинен виконати заборону і як - розібратися складно. Але 112.ua надає вам можливість зробити це, прочитавши позицію всіх діючих осіб у прямій мові

Порошенко: Закликаю всіх співвітчизників негайно вийти з російських серверів

(Заява президента у "ВКонтакте"):

"Гібридна війна вимагає адекватних відповідей на виклики. Тому метою впливу на опонентів і контрпропаганди моя команда використовувала сторінки в деяких російських соцмережах.

Але масовані кібератаки РФ по всьому світу, зокрема - недавнє втручання у виборчу кампанію у Франції, вказують, що настав час діяти інакше і більш рішуче.

Українські інтернет-провайдери повинні припинити надавати доступ до "ВКонтакте", "Одноклассники", "Яндекс" і інших російськхм сервісів. Всі офіційні сторінки президента в цих сервісах будуть закриті. Закликаю всіх співвітчизників негайно вийти з російських серверів з міркувань безпеки.

Слідкуйте за моїми сторінками в інших соціальних мережах".

скриншот

Новини за темою

МІП: "ВК", "ОК", "Яндекс" не входять до переліку, який напрацювала робоча група при МІП

"Зазначені в документі ресурси, зокрема такі як "ВКонтакте", "Одноклассники", "Яндекс", "Мейл.РУ ГРУП" та інші, не входять до переліку, який напрацювала робоча група при МІП під керівництвом заступника міністра Дмитра Золотухіна і розглянула Експертна рада при відомстві, передавши потім в СБУ.

Між тим, на засіданні Ради національної безпеки і оборони України 28 квітня 2017 року її членам було надано перелік фактів і аргументів на підтримку застосування санкцій до російських соцмереж".

РНБО: Механізм забезпечення рішення про нові санкції будуть розробляти Кабмін, СБУ і Нацбанк

"Кабінету міністрів України, Службі безпеки України за участю Національного банку України доручено відпрацювати механізм забезпечення виконання цього рішення. Крім того, Указом передбачено створення єдиного санкційного списку для фізичних і юридичних осіб".

СБУ: Служба розробляє зміни до законодавства щодо механізму блокування інтернет-ресурсів

"Російські спецслужби ведуть гібридну війну проти населення України, використовуючи в своїх спеціальних інформаційних операціях інтернет-ресурси "ВКонтакте", "Одноклассники", "Mail.ru" і ін.

Служба безпеки України постійно фіксує активне поширення через такі ресурси антиукраїнських закликів до радикальних протестних акцій з використанням зброї.

Зауважимо, що керівництво інтернет-ресурсів, яке потрапило в санкційний список, жодного разу не відреагувало на численні звернення СБ України.

Згідно з рішенням Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України Служба безпеки разом з іншими правоохоронними органами розробляє зміни до законодавства України щодо механізму блокування відповідних Інтернет-ресурсів.

Значна частина інтернет-провайдерів вже має технічну можливість блокувати ці інтернет-ресурси".

МІП: Рішення РНБОУ відповідає завданням, які сьогодні стоять перед державою

Державний секретар МІП Артем Біденко: "Міністерство інформаційної політики України незмінно вважає ключовою цінністю свободу висловлення думки і робить максимум для захисту ЗМІ та журналістів. У той же час, враховуючи надані факти і піклуючись про безпеку країни, рішення РНБОУ відповідає завданням, які сьогодні стоять перед державою з проблематики територіальної цілісності та соціального захисту. Такі ресурси як "ВКонтакте", "Одноклассники", "Яндекс", "Мейл.РУ ГРУП" давно вже використовуються російськими спецслужбами як інструмент гібридної війни".

Турчинов: Через "ВКонтакте", "Одноклассники" і так далі ведеться фактично інформаційна агресія проти нашої країни

"Коли ми говоримо про соціальні мережі "ВКонтакте", "Одноклассники" і т. д., тут виникає дуже багато питань. По-перше, хочу сказати, що ці мережі використовувались для, з одного боку, незаконного збору інформації, з іншого боку, через них ведеться фактично інформаційна агресія проти нашої країни, пропаганда. Вони використовуються навіть для вербування агентурної мережі російськими спецслужбами.

Саме в цих соціальних мережах, в першу чергу, "ВКонтакте" найбільше поширюється піратський контент, а ми з вами європейська країна, яка фактично отримала безвіз, ми повинні обмежити можливість користування піратським контентом, в тому числі з використанням інформаційно-агресивних мереж".

"Репортери без кордонів": Україна могла б протиставити фейкам РФ якісну журналістику

"Інформаційна війна оголошена російською стороною в односторонньому порядку. Але не треба вплутуватися в неї. Тому що інформаційні війни - це зло. Вільна інформація важлива для будь-якого суспільства. І особливо важлива для вирішення конфліктів. Це, звичайно, не означає, що ніхто не бреше. Це не означає, що немає проблеми фейкових новин. І все ж - коли блокується засіб поширення інформації, йдеться про наступ на свободу інформації, а це неприйнятно...

Україна могла б протиставити цьому якісну журналістику. Наприклад, підвищити бюджет українського іномовлення. І показати, на що здатні незалежні журналісти, особливо на тлі того, що творять російські ЗМІ, де панує одностороння, контрольована державою, вихолощена журналістика. Це був би прекрасний сигнал - підтримати незалежних журналістів в Україні. Підтримати тих, хто бореться за незалежність ЗМІ - хоча б тим, що провести розслідування замахів на журналістів і вбивств, які там, як і раніше, відбуваються. У такий спосіб уряд України продемонстрував би свою зацікавленість у тому, щоб журналісти працювали без будь-якого тиску ззовні. Своє найважливіше завдання для демократії в цілому і для вирішення конфліктних ситуацій зокрема журналісти можуть виконати тільки тоді, коли на них ніхто не тисне і їм ніхто не загрожує".

Турчинов: Закликаю з натхненням починати виконувати рішення РНБО і сьогодні вже починати блокувати російський контент

"Я вже зараз звертаюся до провайдерів, поки СБУ готує інформаційний лист, який, сподіваюся, вже завтра отримають українські провайдери. Я закликаю не чекати листа, а з натхненням починати виконувати рішення РНБО і сьогодні вже починати блокувати російський контент", - сказав Турчинов.

Інтернет Асоціація України: Потрібно рік-два і десь 1 млрд доларів

Голова правління Інтернет асоціації України Олександр Федієнко:

"Потрібно додатково встановити обладнання та програмне забезпечення, яке буде саме фільтрувати ті ресурси, на які є рішення президента. А так ми змушені будемо вирізати цілий сегмент російського інтернету... Якщо ми говоримо про поточний указ президента, його треба виконувати, коли він вступить в дію. Якщо ми говоримо про подальші дії, то треба рік-два і більше і десь у межах держави 1 млрд доларів".

***

"... просимо якомога швидше надати Інтернет Асоціації України наступну інформацію та роз'яснення:

скриншот

Турчинов: Щоб говорити про санкції щодо провайдерів, необхідно внести деякі зміни в законодавство

"Для того, щоб говорити про санкції щодо провайдерів, я скажу об'єктивно і таке завдання вже поставлено, - нам необхідно внести деякі зміни в законодавство. Але я переконаний, що ми знайдемо аргументи для того, щоб українські провайдери захищали інформаційне поле України, захищали наших громадян від інформаційної агресії".

НКРЗІ: За невиконання указу президента інтернет-провайдери понесуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу

"Звертаємо увагу операторів, провайдерів телекомунікацій, що надають послуги доступу до Інтернету, що статтею145 кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що порушення умов і правил, що регламентують діяльність у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом України, передбачену ліцензіями, дозволами - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств і організацій усіх форм власності у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", – йдеться в повідомленні на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

Турчинов - провайдерам: Виконуйте прямо зараз

"Моє звернення до громадян, в першу чергу до тих, хто працює в інформаційному полі, до українських провайдерів, - друзі, не чекайте листів від СБУ, вже зараз є можливість і, до речі, кілька провайдерів заявили, що вони готові зараз це виконувати, - виконуйте прямо зараз".

"Воля": Нам потрібен час

"Зараз ми в компанії "Воля" аналізуємо указ президента України №133/2017 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)". Для узгодження подальших дій по виконанню даного Указу нам потрібен час, адже цей процес трудомісткий і ресурсовитратний".

У компанії заявили, що дане рішення безпосередньо впливає на відносини компанії з фізичними та юридичними особами:

"Процес виконання указу вже прийнятий в роботу фахівцями технічного і юридичного департаментів компанії "Воля". Ми детально оцінюємо ризики та наслідки, тому поки рано говорити про кінцеві терміни виконання розпорядження. Про зміни в роботі сервісів "Воля" (і можливий вплив на абонентів) ми повідомимо після детального аналізу, а також після комунікації з державними виконавчими і законодавчими органами щодо механізму подальших дій для провайдерів".

"Укртелеком": Процес досить складний і вимагає часу

"Укртелеком виконує вимоги указу президента України №133/2017 про заборону надання послуг доступу в перелік веб-ресурсів, які деталізовані в тексті указу. Процес досить складний і вимагає певного часу, враховуючи значну кількість ресурсів. Роботи вже розпочато", - повідомив директор з корпоративних комунікацій "Укртелекому" Михайло Шуранов.

"Київстар" "зараз обговорює технічну можливість заборони російських сервісів"

"Київстар", як компанія, що працює виключно в правовому полі України, на даний момент вивчає указ президента України і готує технічні можливості його реалізації", - сказали в прес-службі.

Vodafone Україна: Телеком оператори починають технічні заходи з обмеження доступу згідно технічних можливостей

Виконуючи вимоги зазначеного Указу, телеком оператори (АТ "Київстар", ТОВ "Лайфселл" і Vodafone Україна), відтепер починають технічні заходи щодо обмеження надання послуг доступу до зазначених веб-сайтів відповідно до технічних можливостей.

"Тріолан": Думаємо про реалізацію цього закону і як його виконати, але завжди ж є можливість...

"Тут хоч закони, хоч не закони, а як це зробити? Звичайно ми зараз думаємо про реалізацію цього закону і як його виконати, але завжди ж є можливість – vpn, proxy, і ще різні способи - як людина може отримати цей доступ", - прокоментував співвласник інтернет-провайдера "Тріолан" Володимир Сидоренко.

Екс-гендиректор "Яндекс.Україна" Сергій Петренко: В Україні не існує ніякої інфраструктури для блокування інтернет-трафіку

"Враховуючи, що в Україні не існує ніякої інфраструктури для блокування інтернет-трафіку — тобто немає можливості в одній точці прийняти обов'язкове для всіх провайдерів рішення і перевірити його виконання, — єдиним способом забезпечити його виконання залишається ногами обходити провайдерів і вимагати. Провайдерів в Україні багато. Але ось у чому справа — всі ці ресурси багато років працюють по https. Тобто способу заблокувати URL немає взагалі. Заблокувати можна тільки IP і це окрема задачка для інфраструктури. Якої, нагадаю, немає".

Офіс Омбудсмена: Цікаво подивитися, яким чином інтернет-провайдери будуть виконувати указ президента

"Щодо юридичних осіб можуть прийматися обмеження, але щодо блокування сайтів... У нас таке поняття є, але тільки через суд. Тому мені буде цікаво подивитися, яким чином інтернет-провайдери будуть виконувати указ президента", - заявив представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига

Mail.Ru Group: Всі зобов'язання будуть виконуватися на території України в повному обсязі

(Заява компанії)

"Ми повідомляємо про драматичне зростання трафіку найпопулярніших на території України соціальних мереж ВКонтакте і Одноклассники, а також поштового сервісу Mail.Ru у першій половині сьогоднішнього дня.

Ми з жалем сприйняли новину про політично вмотивоване рішення влади України заборонити використання соціальних мереж ВКонтакте, Одноклассники, і ресурсів Mail.Ru на території своєї країни. Це рішення вдарить насамперед по самих користувачах – громадянах України. Близько 25 мільйонів жителів України спілкуються на заблокованих платформах зі своїми друзями в Україні і в усьому світі; тепер вони будуть позбавлені цих зв'язків.

Ми переконані, що в інтернеті немає кордонів. Ми ніколи не брали участь в політиці. Ми не порушили жодного закону України. Все, що ми робимо і будемо робити, це зручні сервіси.

Нашій багатомільйонній аудиторії на території України ми хочемо сказати, що в нашій роботі нічого не зміниться, ми будемо продовжувати надавати всі сервіси нашим користувачам у всіх країнах, а існуючі можливості спеціальних сервісів дозволять продовжити використовувати наші інтернет-ресурси. Інтереси користувачів завжди були нашим пріоритетом.

Наших співробітників, партнерів і клієнтів на території України ми хочемо запевнити, що всі зобов'язання Mail.Ru Group будуть виконуватися перед ними в повному обсязі.

Оскільки частка українського бізнесу в структурі виручки Mail.Ru Group незначна, ми не бачимо причин для корегування наших фінансових планів, і продовжимо активно розвиватися на ринку в різних напрямках".

"Одноклассники": Разом ми знайдемо спосіб залишатися на зв'язку

"Сервіси ОК завжди служили об'єднанню людей поза політикою і географічних кордонів. Ми сподіваємося, що інтереси наших користувачів залишаться на першому місці. Разом ми знайдемо спосіб залишатися на зв'язку, і 9,5 млн українських користувачів ОК, наші партнери і клієнти зможуть користуватися сервісами соціальної мережі так, як вони звикли", - заявила директор з комунікацій "Одноклассников" Анастасія Жбанова.

"ВКонтакте": Ми завжди обходили стороною політику

"Ми, Команда ВКонтакте, завжди оминали політику стороною. Вважаємо, що інтернет по суті своїй не має меж. Ми захищали і будемо захищати інтереси всіх наших користувачів і партнерів".

Оминайте і ви, радять "ВКонтакте"

"ВКонтакте" "любить своїх українських користувачів" і хоче, щоб "вони завжди залишалися на зв'язку зі своїми близькими".

"Вконтакте" розіслав інструкцію, як обійти блокування ВКонтакте

"Яндекс. Україна": Головний потерпілий від санкцій — це український користувач. Дуже шкода

"На жаль, рішення про санкції стосується не тільки нас. Це санкції проти 11 мільйонів українських користувачів, які щомісяця вибирають наші сервіси, і проти тисяч українських організацій, які використовують наші технології і сервіси для розвитку своїх бізнесів. Бізнес групи компаній Яндекса, звичайно, дуже великі, і санкції не матимуть на нього негативного впливу. Але ми вважаємо Україну важливою частиною нашої роботи і шкодуємо, що санкції зводять нанівець всі багаторічні зусилля нашої команди. Головний потерпілий від санкцій — це український користувач. Дуже шкода".

За словами представників пошукової програми, "Яндекс" ніколи не поширював інформацію з антиукраїнськими закликами.

"Ми працювали і працюємо в суворій відповідності з законодавством. Ми завжди реагуємо на звернення СБУ та інших правоохоронних органів України згідно з установленими процедурами. "Яндекс" не є соціальною мережею, у нього немає власної соціальної мережі, де в тому числі міг би поширюватися контент, про який йде мова в заяві".

Комітет ВР з питань свободи слова: Необхідно пред'явити суспільству відповідну доказову базу

"Це дійсно державна цензура, яка обумовлена питаннями національної безпеки, інформаційної безпеки і, я впевнена, що рішення РНБО базувалося на конкретних фактах, які говорять про те, що російські спецслужби використовують дані інформаційні ресурси для інформаційних провокацій в Україні, метою яких є підрив стабільності в Україні, провокування війни і громадянських конфліктів. Це є достатньою підставою згідно з Конвенцією з прав людини, стаття 10 2 ч. Однак, як на мене, необхідно пред'явити суспільству відповідну доказову базу і дуже бажано, щоб такі рішення приймалися через суд", - заявляє голова комітету, депутат від "Народного фронту" Вікторія Сюмар.

РНБО: У санкціях важлива несподіванка

"Звичайно, є певна комунікативна недоробка держави з одного боку. З іншого боку, якщо б інформація про підготовлювані санкції була б офіційно озвучена, було б більше часу підготуватися і мімікрувати ряду компаній. Все-таки повинен бути елемент несподіванки, щоб не можна було вивести активи, внести зміни в господарську діяльність, у санкціях важлива несподіванка", - заявив керівник служби з питань інформаційної безпеки апарату РНБО Валентин Петров.

Рада Європи: Блокування йде врозріз з нашим спільним розумінням свободи слова і свободи ЗМІ

"Блокування соціальних мереж, пошукових систем, поштових служб і веб-сайтів новин йде врозріз з нашим спільним розумінням свободи слова, свободи засобів масової інформації. Більше того, такі заборони не відповідають принципу пропорційності", - йдеться в заяві генсека Турбйорна Ягланда, розміщеній на сайті Ради Європи.

НАТО: Український уряд чітко дав зрозуміти, що це рішення - це питання безпеки, а не свободи слова

"Український уряд чітко дав зрозуміти, що це рішення - це питання безпеки, а не свободи слова. НАТО працює з Україною щодо посилення її реформ, включаючи питання демократії, верховенства закону і дотримання прав людини. Свобода преси входить до теми діалогу. Ми віримо в відданість України її міжнародним зобов'язанням і діючу в Україні систему стримувань і противаг".

Human Rights: Цинічна, політично обґрунтована атака на права на отримання інформації, що зачіпає мільйони українців

"Це ще один приклад тієї легкості, з якою президент Петро Порошенко неправомірно намагається контролювати публічне обговорення в Україні. Порошенко може спробувати виправдати цей крок, але це є цинічним політичним нападом на право отримання інформації, що зачіпає мільйони українців, їх особисте і професійне життя", - йдеться в заяві дослідника Human Rights Watch з українських питань Тані Купер, розміщеній на сайті організації.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів