За колишньої влади депутатам-хамам журналісти влаштували бойкот. А Барні все зійде з рук?

За колишньої влади депутатам-хамам журналісти влаштували бойкот. А Барні все зійде з рук?
Фото з відкритих джерел

Борислав Береза

Народний депутат

Оригінал на сторінці Борислава Берези у Facebook

Олег Барна послав на х... журналіста. Прямим текстом. На три букви. І журналісти це з'їли. Я не побачив масового обурення або бойкоту. Хоча було кілька голосів, що засудили його вчинок. Але це був скоріше виняток із правил. А перед цим Барна кнопкодавив. І на це теж нормально відреагували і депутати, і журналісти. Адже не вперше депутати кнопкодавлять?

А тепер давайте повернемося на 12 років тому. Тоді група людей з Партії регіонів, серед яких був депутат Олег Калашніков, побила знімальну групу телеканалу СТБ і відібрала у них касету. Пам'ятаєте, що було далі? Почався бойкот Калашнікова представниками ЗМІ. Журналісти його ігнорували. Понад 1000 журналістів поставили свої підписи під листом з вимогою до керівництва Партії регіонів. Була створена тимчасова слідча комісія з розслідування інциденту, який стався між представниками телеканалу СТБ та народним депутатом. У підсумку депутату влаштували обструкцію. Це сталося тому, що представники ЗМІ самоорганізувалися і проявили солідарність зі своїми постраждалими колегами. Журналісти усвідомили, що якщо їхніх колег побили сьогодні, то завтра будуть бити їх. І вони згуртувалися.

Новини за темою

А що відбувається сьогодні? Сьогодні Барна після того, як послав журналіста, дає коментарі, ходить на ефіри, і ніхто не оголошує йому бойкот. Навпаки. Жоден із телеканалів не піднімає цю тему. Просто журналісти роз'єднані - немає навіть натяку на їх самоорганізацію. Також немає осуду висловлювання Барни з боку його однопартійців. Більше того, вже сьогодні вони наводять його за приклад, виступаючи з трибуни ВР. Та й кнопкодавство вони не засуджують. Єдиною світлою плямою на цьому тлі стала позиція Комітету зі свободи слова й інформполітики, а також вибачення за цю ситуацію Вікторії Сюмар перед журналістами.

Все це вкрай негативно говорить про журналістську спільноту, журналістські профспілки й об'єднання, які сором'язливо не діють. І ця ситуація опускає загальний рівень парламентаризму в Україні нижче плінтуса. Мабуть, неспокійний час накладає свій відбиток - ми спостерігаємо кризу у всьому. Виправити це вже навряд чи вдасться. Цей кошмар потрібно просто пережити.

Борислав Береза

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів