Євросоюз не хоче розширення, тому й нема підсумкового документу з саміту Україна - ЄС

Коментар Володимира Фесенка в ефірі телеканалу "112 Україна"

Євросоюз не хоче розширення, тому й нема підсумкового документу з саміту Україна - ЄС
Політолог Володимир Фесенко в ефірі "112 Україна" 112.ua

Коментар Володимира Фесенка в ефірі телеканалу "112 Україна"

Якщо оцінювати саміт Україна – ЄС в цілому, то я б відзначив дві складові.

Перша складова суто позитивна - це перший саміт за багато останніх років, коли обидві сторони могли прозвітувати про успішне виконання дуже важливих проміжних цілей європейської інтеграції в Україні. Я маю на увазі, перш за все, ратифікацію, попри серйозні проблеми, завершення ратифікації Угоди про асоціацію із зоною вільної торгівлі.

Друге - безумовно, це ухвалення і вже практичне введення в дію безвізового статусу для України, чим вже скористалися близько 100 тисяч українців. Це безумовний позитив. Але в останні дні з’явилася ложка дьогтю у діжці меду. Ідеться про те, що нема підсумкового документу, і це пов’язано з тим, що Україна наполягала, що в цьому документі була формула про європейські прагнення України, приблизно те саме, що записано в угоді, але в деяких європейських країнах виступили проти цього. Це мінус, але я б його не драматизував, бо це давня проблема, яка була, ще коли починали готувати Угоду про асоціацію, і тоді вже сперечалися навколо формули про європейську перспективу України.

Про країни, які нібито були проти включення в документ такого формулювання, ніхто не говорить офіційно. Це лише неофіційна інформація. Думаю, про Нідерланди це дуже близько до реалій, оскільки ми знаємо, що саме в Нідерландах виникла ця проблема з референдумом. Потім була відповідна угода між ЄС і Нідерландами про врахування певних зауважень, був підписаний окремий документ. По Нідерландах, я думаю, це дуже близько. По Німеччині, Франції - тут, думаю, ситуація інша. Німеччину і Францію дуже непокоїть внутрішня криза в ЄС.

Новини за темою

Що нам треба мати на увазі, на перспективу? В ЄС є чимало політиків, деякі країни, які не хочуть подальшого розширення ЄС. Це об’єктивна проблема, вона не стосується лише України, це стосується Туреччини, деяких інших країн, навіть наших партнерів по "Східному партнерству", - Молдови, Грузії. Вони не такі великі як Україна, тому до них менше побоювань. Але все рівно є, внаслідок внутрішньої кризи, є небажання розширятися. Це така внутрішня проблема ЄС. Тому я б зараз не робив якихось апокаліптичних висновків, думаю, успіх подальшої європейської інтеграції в Україні врешті решт залежить від нас. Це мав на увазі Порошенко. Якщо ми проведемо успішні реформи, якщо продемонструємо успішний соціально-економічний розвиток, саме це нам забезпечить перспективу членства в ЄС.

Володимир Фесенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...