banner banner banner

Якими мають бути зарплати держслужбовців: Інформаційна асиметрія міністра Бородянського

Якими мають бути зарплати держслужбовців: Інформаційна асиметрія міністра Бородянського
З відкритих джерел

Олександр Кошовий

Фахівець у сфері антикризових комунікацій і white-collar crime, адвокат

У сучасному складноорганізованому світі володіння інформацією є важливим економічним інструментом. Фактор володіння обумовлює преференції для тих, хто володіє, і невигідні опції для людей, які не володіють інформаційно значущими даними.

Обґрунтуванню, а потім і використанню теорії інформаційної асиметрії в економіці в основному ми зобов'язані нобелівським лауреатам з економіки 2001 року Джорджу Акерлофу, Джозеф Стігліцу, Майклу Спенсу.

Але бог з ними, високими економічними матеріями. Ось вчора, наприклад, мої особисті уявлення про інформаційної асиметрії похитнув міністр Бородянський.

Судячи з усього, Бородянський рішуче відкинув здобутки нобелівських лауреатів і перейшов безпосередньо до створення інформаційно асиметричної реальності. Так, він, мабуть, в межах комунікаційної стратегії виправдання узаконеного розпилу бюджету країни на зарплати, створив пост, який буквально лякає своєю асиметричністю обізнаних людей і, ймовірно, мав вразити висотою і польотом фантазії міністерської думки (не факт, що вона, звичайно, була) людей, які не занурені у марність.

У ньому, за зрозумілою поки тільки Бородянському логікою, він же намагався пояснити необхідність високих зарплат чиновників на прикладі ввіреного йому відомства. Мотиви наведено були максимально образні: тут тобі й медіанна зарплата на ринку, і  високі матерії честі бути чиновником, інше словоблуддя.

Але погляньмо недзеркальным поглядом на той набір слів, який виробив Бородянський. І тому поки не будемо артикулювати нерелевантний підхід до зарплатного ціноутворення і  нікчемності замміністрівських трудових ресурсів. І про те, що доходи міністрів не корелюються із загальноукраїнськими середніми зарплатами геть. Це факт.

Новини за темою

Та й якщо вчитатися в більшість коментарів під постом, то в думках звичайних (за логікою міністра) людей більше аргументації і здорового глузду, ніж у всьому вивернутому пості, а також всьому відомстві, що відповідає за інформаційну політику, спорт і (о боже) культуру.

Обман Бородянського в іншому: погоджуючись йти в міністри, заступники та інше чиновництво, ці так звані професіонали своєї справи дали згоду на ті початкові (назвемо їх вересневі) зарплати, які були встановлені "попередниками".

Нагадаємо - в десятки разів менше грудневих. І ми всі в це повірили. Ну, або наче повірили. В те, що хлопці дійсно за совість працюють, що їм чуже тлінне, що вони - про високе. Скажу більше - на інше ніхто й не погодився б на виборах. Заявили б вони тоді свій wish-лист, ми, напевно, не стали б з ними навіть і знайомитися, тільки витрачати час.

Інша справа тепер. Виходить так, що чиновницька братія (мабуть, перевзуваючись на ходу) вустами інформаційно-культурно-спортивного (хоч на вигляд і не скажеш) Бородянського заявляє: оскільки саме ми на цих посадах, то ми і є еліта. І нам - еліті – і мають платити елітарні зарплати. Ми на них заслуговуємо!

Та це і є найбільш утилітарний обман. Якщо ви йшли на 10 тисяч - прошу їх отримувати і не стогнати, що вам не доплачують за елітарність. Саме ваша рішучість працювати саме в таких умовах і була запорукою обрання, призначення etc.

Хочете більше - будьте ласкаві на вихід і, як ви кажете, на ринок. Можливо, на Бессарабці і візьмуть.

Одна ремарка спеціально для Бородянського (від Стігліца): через асиметричність інформації низькоякісні товари мають властивість витісняти високоякісні з ринку. Це явище заведено визначати як негативний відбір.

Ринок трудових ресурсів, з якого Бородянський, мабуть, і заявився в міністерське крісло на кейсі самого Бородянського явив нам огидне підтвердження теорії Джозефа Стігліца. Бородянський, не треба обманювати.

До речі, Бородянський, ви вже порахували 3% ВВП 2032 року?

Олександр Кошовий

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>