Яким чином розподілено ядерну зброю між країнами

Яким чином розподілено ядерну зброю між країнами
kyiveuromarathon

Оригінал на сторінці The National Interest

Нещодавно президент Дональд Трамп заявив, що США і Росія контролюють 90% світових запасів ядерної зброї.

Вердикт: це правда.

Росії належать 47% усіх наявних ядерних боєголовок, а США — 45%.

16 липня Трамп зустрівся з Володимиром Путіним у Гельсінкі, що стало їхньою першою офіційною зустріччю з моменту інавгурації Трампа. Лідери мали двогодинну зустріч, після якої відбулася їхня спільна прес-конференція.

Наступного дня в Білому домі Трамп обговорив цей саміт із представниками Конгресу.

"Я зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним, щоб спробувати вирішити деякі з найбільш гострих проблем, що стоять нині перед людством, — сказав він. — Ми ядерні держави, великі ядерні держави. Росія і США володіють 90% усієї ядерної зброї у світі. Тому я завжди вважав, що налагодження відносин є позитивним моментом".

Новини за темою

Трамп кілька разів згадав інформацію про 90% ядерної зброї у контексті співпраці між двома країнами. "Мабуть, найбільш важливим питанням, яке ми обговорювали на нашій зустрічі до прес-конференції, є скорочення ядерної зброї у всьому світі", — заявив він.

Строк дії російсько-американського договору про скорочення озброєнь закінчується в 2021 році, у зв'язку з чим постає питання щодо його продовження або укладення нової угоди.

За даними Федерації американських учених, наразі у світі нараховують 14 485 ядерних боєголовок, і Росія разом зі США контролюють 92% з них. У червні Міжнародний інститут з вивчення проблем миру в Стокгольмі оприлюднив подібні цифри.

Новини за темою

Тільки 3750 боєголовок — або 26% — наразі розгорнуто, тобто їх можна будь-якої миті запустити за допомогою міжконтинентальних ракет або важких бомбардувальників. Інші боєголовки перебувають на складах або чекають моменту, коли їх знищать.

Будучи двома найбільшими ядерними державами, США і Росія домовилися повідомляти про кількість своїх розгорнутих боєголовок щопівроку.

У договорі про нерозповсюдження ядерної зброї, підписаному з метою обмеження її розповсюдження, ще три країни визнаються ядерними державами: Китай, Франція та Сполучене Королівство.

Цей договір підписали майже 190 країн — з деякими винятками, на які варто звернути увагу. Північна Корея оголосила про свій вихід з договору в 2003 році, тоді як Індія, Ізраїль і Пакистан відмовилися його підписувати. Ці чотири держави теж мають ядерну зброю. Таким чином, загалом у світі нараховують дев'ять ядерних держав.

Кількість ядерних боєголовок по країнам Federation of American Scientists

Такі країни, як Ізраїль, все частіше воліють зберігати мовчання щодо своїх ядерних програм, тоді як інші країни, такі як США, намагаються дотримуватися принципу прозорості. "Відповідно, у той час, як оцінки щодо США базуються на реальних цифрах, оцінки щодо деяких інших ядерних держав можуть виявитися дуже неточними", — йдеться в останній доповіді Федеральної асоціації вчених.

Іран ратифікував договір про нерозповсюдження ядерної зброї в 1970 році, проте впродовж останніх кількох десятиліть його підозрюють у таємній реалізації програми зі створення ядерної зброї. За умовами Спільного комплексного плану дій Іран погодився зупинити більшу частину власних центрифуг і знищити практично всі свої запаси урану.

Іран критикують за те, що він продовжує реалізовувати свою програму зі створення балістичних ракет, а у травні США оголосили про те, що виходять зі Спільного комплексного плану дій.

Новини за темою

Договір про нерозповсюдження ядерної зброї вимагає, щоб неядерні держави утримувалися від розроблення ядерної зброї і щоб ядерні держави прагнули до роззброєння. Останніми кількома десятиліттями Росія і США істотно скоротили свої запаси ядерної зброї. З 1967 по 2014 рік США скоротили свій ядерний арсенал на 85%.

Такі країни, як Індія і Пакистан, продовжують створювати нову ядерну зброю, а США і Росія планують оновити і модернізувати свої ядерні сили.

"Незважаючи на очевидну міжнародну зацікавленість у роззброєнні… програми з модернізації, які реалізуються в країнах, що мають у своєму розпорядженні ядерну зброю, вказують на те, що справжній прогрес на шляху до ядерного роззброєння досі є недосяжною метою", — зазначила старший науковий співробітник Стокгольмського інституту дослідження проблем світу Шеннон Кайл у нещодавно опублікованій доповіді.

Девід Сивак

Переклад ИноСМИ

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів