З відкритих джерел

Коли в Україні пік святкувань і на деяких телеканалах переважно ті зірки, котрі гастролюють у Росії, зростає кількість негативних відгуків. Останні роки показують, що питання треба врегульовувати на законодавчому рівні, створювати спеціальний закон. Зрозуміло, що не шляхом заборони, оскільки це неконституційно, але за допомогою спеціальних режимів для тих виконавців, які своїм етичним вибором мають гастролі у РФ.

По-перше, на телебаченні під час демонстрації виступу чи кліпу такого артиста (буде запроваджено спеціальний реєстр) висвічуватиметься напис: "Цей виконавець гастролює на території країни-агресора". І на радіо перед треком також буде лунати таке попередження. А спеціальний збір, швидше за все, стягуватиметься з концертів цих артистів в Україні, якщо їх занесено до спеціального державного реєстру виконавців, які гастролюють на території країни-агресора.

Новини за темою: У Кабміні пропонують запровадити додатковий військовий збір для артистів, які виступають у РФ

Будуть додаткові режими для тих, хто вважає, що може розважати російську публіку тепер, коли тривають агресія Росії, анексія Криму. Якщо так, то і ЗСУ повинні отримувати додаткові надходження від концертів таких виконавців в Україні. Людей мають попереджати через телебачення і радіо про те, що певні виконавці гастролюють у Росії та отримують свій дохід.

Наразі немає реєстру (українських виконавців, які гастролюють у РФ, - ред.). Якщо буде підтримка в парламенті, буде ухвалено закон про українських виконавців, які гастролюють на території країни-агресора. Я думаю, щонайменше декілька десятків виконавців можуть потрапити до реєстру після початку дії цього закону. До них буде застосовано відповідні норми чинного законодавства. Принаймні це одна з пропозицій, і в неї великі шанси на підтримку. Є й інші пропозиції, більш радикальні – не пускати, забирати звання, громадянство. Але я думаю, що це дискусійні підходи.

Новини за темою: Нацрада з питань ТБ запропонувала ввести кримінальну відповідальність для артистів, які виступають у РФ

Одні артисти зробили етичний вибір – утрималися від поїздок до РФ. Вони, до речі, мають фінансові втрати. Інші натомість зробили вибір на користь форсування своїх гастролей у Росії. Суспільство має дати оцінку таким діям. Якщо парламент підтримає відповідний підхід - це й буде оцінка таких виконавців з боку суспільства. Порушення тут немає, адже ніхто не забороняє їм перетинати кордон. Якщо заборонити – це буде порушення Конституції.

В’ячеслав Кириленко