BBC

Розстріл у Лас-Вегасі став одним з найбільших масових розстрілів у Сполучених Штатах. Стрільцем виявився такий собі Стівен Педдок. Мовою наших правоохоронців, він не перебував на обліку як людина, яка схильна до кримінальної діяльності.

Взагалі США - якщо не батьківщина, то щонайменше – "мачуха" масових розстрілів.

Новини за темою: ІДІЛ взяла на себе відповідальність за стрілянину в Лас-Вегасі

Згідно з дослідженням Американської соціологічної асоціації "Масова стрілянина, вогнепальна зброя та соціальна напруга: глобальний аналіз винятково американської проблеми", у США протягом 1966-2012 рр. відбулося 90 масових розстрілів (кількість загиблих за один епізод – понад 4 особи). У той час як у світі за цей час – 290. Тобто, 31% усіх зафіксованих випадків. На другому місці – Філіппіни, де "всього" 18 масових розстрілів. На третьому – Росія (15 масових розстрілів). Це не рахуючи терактів та бойових дій.

Чому це відбувається?

Перше – це достатньо вільний доступ до зброї. Після вбивств у Орландо в суспільстві вчергове посилились дискусії щодо введення суворіших обмежень на продаж зброї. Але 43% американських сімей володіють зброєю. І тому дискусії будуть тривати ще дуже довго. З одного боку демократи, які підтримують обмеження, з іншого – республіканці, які проти обмежень. Тому права на зброю - це частина американського суспільного диспуту.

Новини за темою: Трамп виступив із заявою щодо стрільби в Лас-Вегасі, - повне відео

Друге і третє – це особливості американського суспільства. Однією з його цінностей є самореалізація. Якщо така не відбувається, то людина може помститися суспільству. Також велику роль грає бажання слави. Не можеш стати Кеннеді чи Ленноном, стань Лі Освальдом чи Марком Чепменом.

Четверте – це суспільний пресінг. Індивідуалістичне суспільство жорстоке до інших. Жорстоке ставлення у школі чи на роботі може призвести до того, що людина "зривається" і виплескує агресію на тих, хто наніс образу. А зброя, нагадаю, є у 43% сімей. У тому числі у батьків школярів, яких принижують. Звідси – постійно виникає проблема масових розстрілів у школах.

Новини за темою: Порошенко назвав стрілянину в Лас-Вегасі "жахливим актом насильства"

Якраз учора військовий прокурор Матіос заявив, що кожен українець повинен мати зброю. Але зброя для самозахисту – це як палка з двома кінцями. Коли українець виступає за вільний продаж зброї, то він бажає, щоб зброя була у нього. Але чи погодиться він на те, щоб дати зброю усім його сусідам?

Новини за темою: Стрілянина в Лас-Вегасі: Трамп 4 жовтня зустрінеться із представниками місцевої влади

Богдан Петренко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.