112.ua

Оригінал на сторінці Бачо Корчілави у Facebook

У будь-якій справі завжди важливо точно знати, який наступний крок ти збираєшся зробити. Думаю, завтра Україна матиме безвізовий режим. Ні, швидше за все, впевнений. Але тепер треба розуміти, на чому ми збираємося зосередитися далі у зовнішній політиці.

Можу сказати на прикладі Грузії, як це виглядає. Після отримання безвізу грузинські політики дали чіткий сигнал суспільству, що наступна мета - членство в НАТО і тільки потім, після досягнення цієї мети, - входження в ЄС. І це об'єктивно, тому що насправді Грузії легше інтегруватися спочатку в НАТО, позаяк у сфері безпеки Грузію вважають сумісною з Північноатлантичним альянсом країною.

Новини за темою: Як працює безвізовий режим з ЄС для Грузії: Що можна, а що ні з безвізом

У нашому ж випадку треба проводити купу реформ, але й треба знати наступну мету, щоб чітко визначити пріоритети проведення цих змін.

Сподіваюся, що політики в Україні розуміють, що наступний крок доведеться формулювати вже днями, тому що безвіз буде вже досягнутою метою, і треба рухатися далі.

Бачо Корчілава

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.