Яку літературу повинні читати в школі
28.05 | 34.01 |
Оригінал на сторінці Володимира Співаковського в Facebook
Літературу по-старому вважають підручником життя. Хоча вона, скоріше, вже спосіб вбити час. Тому що більшість героїв якісь жалюгідні, не знають, як жити і що робити. І так століття за століттям.
Дітям пропонують читати скукотну, деморалізуючу і нав'язану літературу минулих століть, яка переконує, що, як не старайся, все одно буде погано і нічого не вийде, тому що кругом моральні виродки, які не розуміють тонку душу бідної людини.
Ось звідки виростають потім коріння цинізму і пофігізму, який так не подобається дорослим, які роздратовано говорять своїм дітям: от не знаю, звідки у вас все це береться. Звідти!
А як страждають від цього роботодавці! Вони вкладають інвестиції, впроваджують інновації, включають інтуїцію.
Але нариваються на інфантилізм утриманців, які кажуть: не хочемо. Тому що ввібрали в себе утопічні, песимістичні або пофігічні моделі героїв книг за навчальною програмою. Адже погані приклади заразливі.
Я не можу зрозуміти, чому пропонується читати тільки художню літературу, вважаючи її зразком життя, коли це насправді - суцільні вигадки!?
А от би вивчати біографії Едісона, Гейтса, Джобса, Тесли, Маска, Цукерберга і ще 100 успішних і великих – ніяк не здогадаються включити в маст рід.
Закиди, що молодь нічого не читає, безпідставні. Дурницю всяку не читають, а якщо щось зачіпає – то захлинаючись. Ще й іншим радять.
Володимир Співаковський
Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected].
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть кнопку "повідомити про помилку", щоб повідомити про це редакцію