Яку інстанцію українці вважають найефективнішою у боротьбі з корупцією?

Згідно з опитуванням, абсолютна більшість населення (79,6%) вважає боротьбу з корупцією в Україні неуспішною, до того ж 46,1% – повністю провальною

Яку інстанцію українці вважають найефективнішою у боротьбі з корупцією?
joinfo.ua

Згідно з опитуванням, абсолютна більшість населення (79,6%) вважає боротьбу з корупцією в Україні неуспішною, до того ж 46,1% – повністю провальною

Оригінал на сторінці Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Загальнонаціональне дослідження проведено Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова  з 15 по 19 грудня 2017 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2004 респонденти віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Фінансування опитування здійснено в межах проекту МАТРА Посольства Королівства  Нідерландів.

Новини за темою

У тому, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямку, впевнені 74% населення. Одним із  трьох головних сигналів, що країна рухається у правильному напрямку, для населення, поряд зі "встановленням миру на Донбасі" (74,6%) та "загальним зростанням економіки" (49,8%), було б "притягнення до кримінальної відповідальності корупціонерів" (45,6).

Новини за темою

Абсолютна більшість населення (79,6%) вважає боротьбу з корупцією в Україні неуспішною, причому 46,1% – повністю провальною. Успішність у боротьбі з корупцією вбачають 14,7%, причому лише 2,5% оцінюють цю боротьбу як цілковито успішну.

43% населення не бачать жодної інстанції, яка б активно боролася з корупцією в Україні. Решта населення активних борців з корупцією бачить у засобах масової інформації, журналістах (25,6%), Національному антикорупційному бюро (23,9%), антикорупційних громадських організаціях (20,6%), самому населенні (12,2%), країнах Заходу (10,9%).

Серед державних інституцій, призначених боротися з корупцією, відносно кращими, на думку населення, видаються  лише Спеціалізована антикорупційна прокуратура (9,7%) та Національна агенція запобігання корупції (8,9%). І зовсім не бачать як "борців з корупцією" такі державні інституції, як Генеральна прокуратура (5,1%), СБУ (6%), поліція (3,1%), суди (2,1%), президент (3%), уряд, міністерства (2%), Верховна Рада (0,8%), влада на місцях (1,9%).

Новини за темою

Громадяни готові довірити формування антикорупційного суду двом інстанціям – представникам антикорупційних громадських організацій (41,7%) та експертам із західних країн (40,6%). Значно менше готові доручити цю справу депутатам Верховної Ради (9,9%), суддям від органів судового самоврядування (9,7%), представникам президента (5,8%).

Більшість населення (54,3%) вважає, що слід законодавчо дозволити для боротьби з корупцією посадових осіб використовувати метод провокації хабара, не згодні з цим 25,7%. 

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів