Юрій Луценко
president.gov.ua

Говорячи про блокаду залізниць, спілкуючись з людьми, які займають ту чи іншу сторону, багато хто не може визначитися, що краще. Я ж прийшов до одного питання: За що ми воюємо? За що воює Україна?

За те, щоб закон діяв як єдине правило на території України. Не щоб людина зі зброєю могла захопити обладміністрацію, СБУ, аеропорт, а потім половину Донбасу, не для того, щоб "у кого зброя, той і правий", а щоб закон визначав правила співжиття в Україні. Саме проти цього виступили терористи "ЛНР" та "ДНР", і саме в цьому небажанні виконувати український закон їх підтримала агресія Збройних сил РФ. Проти цього воює Україна. Проти невизнання українських законів.

Новини за темою: Грицак: Розгону учасників блокади на Донбасі не було, затримували озброєних людей

Якщо українці вважають закон поганим, вони можуть апелювати до обраних ними депутатів. Тим більше, що в цих акціях протесту постійно знаходяться депутати, правда, не тоді, коли доходить до чогось гарячого. Проте вони, будучи представниками законодавчої влади, можуть спокійно доносити через себе особисто, свої політичні сили та інші методи необхідні зміни в законі. Це перше.

Позиція друга. Якщо діючий закон погано виконується, а так часто є, тоді громада має право протестувати. І я, і більшість тут присутніх протестували на Майдані, але ми тиснули на владу, а не на державу, не на економіку. Ніколи Майдан не перекривав залізниці, не зупиняв металургію чи атомні станції, не перекривав Дніпро, бо воно тече не з України. Такого не було і так не може бути.

Новини за темою: Розгін блокади і реакція. Так кується громадянське суспільство

Є ряд питань, які справедливо поставили протестувальники. Було б смішно це не визнавати, бо саме сьогодні вступив у дію новий прийнятий Кабміном порядок перетину вантажів по лінії розмежування. Якщо він новий, значить старий погано працював. Тим більше, цей порядок дає можливість залучити моніторингові групи.

Юрій Луценко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.