Якщо вибухи на військових складах - це диверсії та теракти, то де притягнуті до відповідальності агенти Кремля?

Якщо вибухи на військових складах - це диверсії та теракти, то де притягнуті до відповідальності агенти Кремля?
Фото з відкритих джерел

Ганна Маляр

кандидат юридичних наук, експерт-кримінолог

Оригінал на сторінці Анни Маляр в Facebook

Зрозуміло, що коли в країні війна, то у список версій будь-якого злочину можна і часом потрібно додавати "російський слід". Росія, дійсно, є вигодонабувачем безладу, дестабілізації і всіх негараздів в Україні.

Але, з іншого боку, це найзручніше для влади пояснення всього поганого, що відбувається в Україні, і насамперед гучних злочинів.

Як звичайній людині відділити правду від неправди у цій ситуації? Самій збирати інформацію та аналізувати. Це не гарантує, що ви дізнаєтесь правду, бо інформація може бути засекреченою, але ви точно відчуєте, обманюють вас чи ні.

Новини за темою

За роки незалежності в нас відбулось 13 вибухів та пожеж на складах зброї.

5 вибухів до війни і вже 7 за часів війни.

Причиною довоєнних вибухів і пожеж було визнано службову недбалість, є засуджені.

А тепер по вибухах на військових складах за часів війни. Публічна позиція представників влади різниться щодо юридичної оцінки цих вибухів. Скажімо, по вибухах в Балаклії 2017 року були такі заяви:

- міністр оборони основною версією назвав теракт;

- головний військовий прокурор припустив, що могла бути диверсія;

Новини за темою

- міністр МВС назвав вибух актом агресії Росії.

Але чи завершилось слідство реальними вироками і покараннями, історія замовчує. Власне, як по більшості вибухів часів війни. З відкритих джерел нам відомо, що українські військові, яких вдалось притягнути до відповідальності, понесли її за недбале ставлення до військової служби, за службову недбалість. По Калинівці є заяви генпрокурора щодо порушення правил пожежної безпеки.

А де ж підозрювані по диверсії, теракту, агресії? Де притягнуті до відповідальності агенти Кремля? Добре, нехай без прізвищ, але картину злочину бодай одного вибуху на військовому складі з 2014 року суспільству ж могли оприлюднити, слідство ж щось таки встановило. Чи ні?

І головний висновок. Можна скільки завгодно критикувати стан економіки, охорони здоров'я, освіти, ЖКГ, але армію за роки війни вдалось створити. Коли очевидна висока ймовірність знищення саме військових складів, якось абсурдно виглядає неспроможність їх захистити від диверсій. Рубежі на сході захищаємо, а склади на контрольованій території, виявляється, ні.

Новини за темою

Якщо це "російський слід", то це лякаюча професійна неспроможність відомств, які повинні забезпечувати безпеку військових складів. І це справді страшно.

Якщо ж слід вітчизняний, то є один плюс: від зовнішньої загрози склади все ж таки захищають. Просто за 13 випадків вибухів і пожеж відпрацювали якусь дієву схему. Бо 13 випадків - це вже система, а не випадкове службове недбальство.

Анна Маляр

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів