Які висновки можна зробити після фільму НАБУ про "бурштинові справи" Розенблата

Луценко - герой, злодія знайшли, комітет "відмився", кіно ефектне - ці висновки вимагають деяких суттєвих зауважень, тому що аж надто все гладко було на комітеті

Які висновки можна зробити після фільму НАБУ про "бурштинові справи" Розенблата
112.ua

Луценко - герой, злодія знайшли, комітет "відмився", кіно ефектне - ці висновки вимагають деяких суттєвих зауважень, тому що аж надто все гладко було на комітеті

Національному антикорупційному бюро можна давати Оскар за внесок у вітчизняний кінематограф. Сьогодні на засіданні Регламентного комітету ВР депутатам показали відмінне кіно, яке повинно було розтопити холодні серця народних обранців, досі неприхильних до ГПУ та особисто Юрія Луценка. Фільм-розслідування стосується "бурштинових справ" народного депутата Борислава Розенблата, якого правоохоронці звинуватили в хабарництві. Переглянувши кіно, можна зробити кілька висновків:

1. Можуть же, коли є добро "згори". Адже ви знаєте, що ГПУ, САП, НАБУ і інших правоохоронців неодноразово критикували через неякісні підози, малу доказову базу і т. д. Особливо в справах великих "шишок". І ось фільм, в якому для всієї країни зняли корупцію, як вона є. А чому так не можна було зробити в інших справах? Так, може, питання зовсім не в професіоналізмі слідаків, а в політичній волі? Адже раніше нам натякали, що Розенблат загрався, і "зверху" його вирішили "пригальмувати". Чи означає це, що щодо інших високих чиновників і депутатів такої команди не було? Тут поруч стоїть і питання незалежності НАБУ і САП.

2. Серед депутатів таки є корупціонери. Ну, ми про це і так здогадувалися, але тепер... Тепер ми знаємо, ЯК це відбувається. Приходиш в такий ресторан, обговорюєш, тобі депутат навіть ціну назве, "під ключ", так сказати. Далі йдеш в туалет і віддаєш гроші його водієві – все, можна чекати "ключа".

3. Ось ми дізналися, що в Раді деякі депутати вважають Україну "дебільною країною". Навряд один Розенблат так думає. Хоча на публічну камеру всі патріоти, всі люблять Україну.

4. На відео НАБУ активним фігурантом справи постає нардеп Поляков. Він вмовляє "клієнтку" не нести гроші нардепам-конкурентам, а довіритися виключно їм з Розенблатом. Мовляв, "всю аферу розробив Розенблат", а вони вдвох там вирішують. "Розенблат, він, слава Богу, корупціонер", - ласкаво говорить про колегу Поляков, а далі доручає помічниці взяти гроші за сприяння у справі. І як тепер виглядає Регламентний комітет, який вчора Полякова фактично виправдав?

5. Це художнє кіно або документальне? Розенблат впевнений – художнє. Навіть назвав бюджет – близько 100 млн грн. Нічого собі блокбастер. Насправді всі коментарі нардепа після перегляду фільму виглядають жалюгідно. Звинувачення в підставі, "мені не соромно", "ніяких емоцій" - це все від лукавого. Подивіться на обличчя депутата, і все стане ясно.

6. Кіно справило враження не тільки на звичайних українців, але й на членів Регламентного комітету. У чотирьох випадках до цього вони рішуче давали відсіч Луценку, фактично виправдовуючи колег Дейдея, Довгого, Лозового та Полякова. А тепер швидко погодилися віддати колегу в руки Луценка. І хоча не особливо віриться, що це результат вдалої кінострічки НАБУ, а не якісь інші, підкилимні інтриги: щоб не знецінювати працю слідчих, будемо вірити в краще.

7. Колись в Раді вже показували схожий фільм. Тоді "героєм" був нардеп від РПЛ Ігор Мосійчук. Його ефектно пов'язали прямо в будівлі парламенту, відвезли в СІЗО. Але далі щось пішло не так, і Мосійчук не просто не був покараний, але виграв у ГПУ в суді, і як ні в чому не бувало, продовжує працювати в Раді і навіть захищає своїх колег від корупційних звинувачень прокуратури. Невже все це ми побачимо і в цей раз?

8. НАБУ і ГПУ помирилися? Історія про конфлікт Ситника і Луценка ходить коридорами не один місяць. І загострилася вона разом зі спробами Ради обрати аудитора НАБУ. І ось сьогодні генпрокурор заявляє: "Повинна прозвучати заслужена подяка НАБУ, яке, як і належить за законом, має займатися викриттям гнійника корупції у вищих ешелонах влади". Нічого собі! А за попередніми справами чим вони займалися? У справі Насирова щось не було чути похвали Луценка. Навпаки, він жорстко критикував детективів. Так що, вже помирилися?

9. Юрій Луценко сьогодні - герой. Попередні 4 дні депутати його футболили, а сьогодні Луценко не стукає кулаком по столу, а розпливається в усмішці на брифінгу. Хоча навряд чи йому варто так поспішати - результат все ж визначається судовим вироком, а не рішенням комітету, який практично нічого не вирішує.

Віктор Ружинський

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів