banner banner banner

Які країни претендують на лідерство в галузі відновлюваних джерел енергії

З часом відновлювана енергія фундаментально змінить глобальний енергетичний ринок. Для розуміння масштабу того, що відбувається: 170 країн вже задекларували національні стратегії у сфері поновлюваних джерел енергії, із них 150 розробили політику, спрямовану на стимулювання інвестицій у чисту енергію. Ми виділили 4 країни, які за тими чи іншими параметрами лідирують у галузі відновлюваної енергетики

Які країни претендують на лідерство в галузі відновлюваних джерел енергії
З відкритих джерел

Тимур Чмерук

Підприємець

З часом відновлювана енергія фундаментально змінить глобальний енергетичний ринок. Для розуміння масштабу того, що відбувається: 170 країн вже задекларували національні стратегії у сфері поновлюваних джерел енергії, із них 150 розробили політику, спрямовану на стимулювання інвестицій у чисту енергію. Ми виділили 4 країни, які за тими чи іншими параметрами лідирують у галузі відновлюваної енергетики

Нині світ переживає справжню енергетичну революцію – першу з часів відкриття атомної енергії. Зміна енергетичної парадигми формує нових лідерів галузі. З часом відновлювана енергія фундаментально змінить глобальний енергетичний ринок. Для розуміння масштабу того, що відбувається: 170 країн вже задекларували національні стратегії в галузі відновлюваних джерел енергії, із них 150 розробили політику, спрямовану на стимулювання інвестицій в чисту енергію.

Новини за темою

Які з цих країн претендують на лідерство в галузі відновлюваних джерел енергії (ВДЕ)? Все залежить від пріоритетів. Одні країни стали лідерами за часткою відновлюваних джерел енергії в загальній енергетичній мережі. Інші визначено завдяки найбільшим інвестиціям у чисту енергетику, а треті впроваджують найсучасніші технології. Я б виділив чотири країни, кожну з яких можна назвати по-своєму лідером галузі.

Ісландія

Геотермальна енергетика Ісландії З відкритих джерел

Почну з нестандартного. Ісландія – невеликий острів на краю світу. Країна найбільше відома приголомшливими краєвидами. Але для людей, які цікавляться альтернативною енергетикою, вона відома насамперед як приклад моделі тотального впровадження відновлюваних джерел енергії в енергосистему держави. Щоправда, треба відзначити, що цьому безпосередньо сприяє географія країни. Енергетику Ісландії розподілено між гідроенергетикою і геотермальною енергетикою (75% і 25% відповідно), причому 90% теплопостачання припадає саме на геотермальні системи. Ще в 2016 році Ісландія домоглася приголомшливого результату: вона змогла покрити 76% своїх енергетичних потреб самотужки, виключно за рахунок ВДЕ. Важко назвати більш показовий приклад втілення енергетичної революції в життя.

Китай

Відновлювана енергетика в Китаї З відкритих джерел

Жодна країна світу не може зрівнятися з Китаєм за рівнем інвестицій в "зелену" енергетику. Китай – індустріальний гігант з найбільшим населенням, одна з провідних економік світу. Звісно, що й енергетичні потреби Китаю є колосальними. Гострий енергетичний голод та екологічна катастрофа, що насувається, – основні причини бажання Китаю включитися в енергетичну революцію. І слід зазначити, що за відносно короткий термін вони домоглися дійсно масштабних результатів. Частка ВДЕ в їхній енергосистемі відчутно зростає щороку. Тільки в 2016 році Китай побудував сонячних електростанцій сумарною потужністю 77 ГВт і ВЕС – 149 ГВт. У глобальному масштабі, якщо темпи зростання збережуться, за прогнозами експертів Китай займатиме 42% ринку сонячної енергетики світу, 35% – гідроенергетики і 40% – вітрової. Крім того, слід зазначити, що Китай не збирається зупинятися на електростанціях. Сьогодні Китай ставить собі на меті стати лідером у виробництві електромобілів. На нього припадає 60% світового виробництва сонячних панелей.

Новини за темою

Індія

Відновлювані джерела енергії в Індії З відкритих джерел

Індія за багатьма показниками стоїть на наступному щаблі після Китаю, особливо в тому, що стосується населення. Це економіка, що швидко зростає, і її енергетичні апетити також швидко зростають. Експерти прогнозують, що впродовж найближчих років вона займе 25% від глобального енергетичного попиту. Саме тому Індія досить успішно організувала ринок, впровадивши енергоаукціони, і планує потроїти його до 2020 року. Серед найбільш інноваційних проектів Індії варто відзначити національну програму створення плавких сонячних електростанцій на 10 ГВт потужності протягом наступних трьох років.

Кенія

З відкритих джерел

Незвичайний вибір, але враховуючи особливості цієї країни, вона заслуговує на своє місце у списку. Кенія має суттєві проблеми з доступом населення до енергосистеми. Спорудження великої кількості сонячних електростанцій стала ідеальним вирішенням цієї проблеми. По суті, ринок виріс з величезної кількості енергетичних стартапів, які отримали підтримку від держави і міжнародних інвестиційних та банківських організацій. На сьогодні в Кенії вже понад 1 500 дрібних і середніх енергетичних роздрібних мереж, які продають сонячну енергію безпосередньо кінцевому споживачеві.

Тимур Чмерук

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>