Як зміняться ціни на продукти в Криму після запуску вантажного транспорту Керченським мостом?

Як зміняться ціни на продукти в Криму після запуску вантажного транспорту Керченським мостом?
kyiveuromarathon

Олексій Дорошенко

Засновник і директор  Української Асоціації постачальників торговельних мереж, депутат Київської обласної ради

Оригінал на сторінці Олексія Дорошенка у Facebook

Сьогодні Керченський міст, який сполучає окупований Крим з Росією, відкривають для вантажного транспорту. Чи вплине це на рівень цін на півострові? Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Новини за темою

Ціни в Криму традиційно були високими навіть тоді, коли півострів був пов'язаний з материковою Україною. На це впливали низька конкуренція в торгівлі та бажання заробити за один курортний сезон грошей на весь рік. Чи змінилось щось останніми роками? Ні. Туристи з найбільш економічно розвинутих регіонів Росії підкреслювали, що ціни на товари, продукти та послуги в Криму є захмарними. А Росстат беземоційно констатував, що ціни в Криму на одному рівні з Москвою та Петербургом.

В Україні останнім часом ми спостерігаємо стрімке подорожчання всіх без винятку продуктів харчування. Але в Криму вони все одно на 40-100% дорожчі, ніж у нас. Так, картопля в Криму втричі дорожча за картоплю в материковій Україні, капуста та яблука – вдвічі, буряк – на 50%. Це стосується як традиційного борщового набору, так і імпортних фруктів та овочів, які везуть з Туреччини та інших країн.

Винятком є продукти, які можна купити за середньостатистичною українською ціною. Коли українські продукти в 2014 році хотіли заборонити, щоб завозити їх з Росії, то довелося вирішувати не тільки логістичні питання, а також те, що вони коштували там на 40% дорожче за вітчизняні. Минуло понад 4 роки, а в цьому питанні нічого не змінилось.

Крім того, запуск вантажного транспорту Керченським мостом весь час відкладали з різних причин, у тому числі через питання безпеки. І вважати, що він буде курсувати без збоїв, передчасно.

Новини за темою

Розраховувати на те, що в жовтні ціни на кримських ринках та в крамницях поповзуть униз, не варто. Покращиться лише своєчасність доставок.

Бажаєте українських цін? Тоді Вам до України.

Олексій Дорошенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів