Як закон про реінтеграцію Донбасу розв`язує проблеми окупаційної влади в Криму

До тексту законопроекту про реінтеграцію Донбасу було включено положення, яке передбачає повне скасування закону "Про вільну економічну зону "Крим". Без нього повністю зникають обмеження для тих, хто бажає працювати на території окупанта

Як закон про реінтеграцію Донбасу розв`язує проблеми окупаційної влади в Криму
Адмінкордон з Кримом "ТАСС"

Юрій Одарченко

Народний депутат України

До тексту законопроекту про реінтеграцію Донбасу було включено положення, яке передбачає повне скасування закону "Про вільну економічну зону "Крим". Без нього повністю зникають обмеження для тих, хто бажає працювати на території окупанта

Нинішня влада не має жодного уявлення, що робити з Кримом. Минуло вже майже чотири роки з моменту анексії, але й досі не зроблено ніяких дійсно вагомих кроків для того, щоб ми хоча б мали змогу повернути Крим у майбутньому. Все, що ми маємо, - це гучні популістські заяви від перших осіб держави і жодного, я підкреслюю, жодного реального кроку назустріч реінтеграції. Українська влада не спрощує життя проукраїнськи налаштованим громадянам - ані тим, хто продовжує жити на півострові, ані тим, хто переїхав на територію континентальної України. З іншого боку, вона і не ускладнює життя окупаційній адміністрації. Не робиться навіть необхідних інформаційних кроків для роботи з населенням Криму.

У 2014 році було ухвалено закон про вільну економічну зону "Крим". Він дійсно недосконалий і його багато критикували. Громадські активісти не раз заявляли, що він, найпевніше, лобіює інтереси олігархів, які й досі мають власність та інтереси в Криму, ніж справді сприяє реінтеграції чи допомозі нашим співгромадянам. Цей закон потрібно доопрацьовувати, але такий закон все ж таки набагато краще, ніж нічого.

Новини за темою

Адже те, що було зроблено зараз, – повна нісенітниця. До тексту законопроекту про реінтеграцію Донбасу було включено положення, яке передбачає повне скасування закону "Про вільну економічну зону "Крим". Без нього повністю зникають обмеження для тих, хто бажає працювати на території окупанта. Якщо цей закон скасовано, то навіть ті обмеження, які є, зникають, і неважко спрогнозувати, що цим ми розв'язуємо багато проблем окупаційної влади.

Зараз будь-яке ввезення товарів до Криму вважається експортом, а ведення бізнесу на території Криму вважається роботою за межами України. Скасування закону передбачає відновлення роботи системи електронних платежів Національного банку України, і банки з України зможуть відкривати у Криму свої відділення. Відновиться ввезення до Криму товарів без будь-яких обмежень, так само як і ведення бізнесу в Криму. При цьому реальних механізмів для стягнення податків з тих, хто працює на окупований території, немає.

Новини за темою

І в мене виникає величезне питання: чи дійсно вільне ввезення чого завгодно до Криму та ведення бізнесу на території окупанта буде в інтересах України? Ба більше, скасовується порядок, згідно з яким втрати, яких зазнав бізнес під час евакуації з Криму, віднесено до збитків.

Абсурдність ситуації скасування закону призведе до того, що в Криму необхідно буде затверджувати бюджети та утримувати апарат чиновників.

Новини за темою

На адміністративному кордоні з Кримом залишиться лише пост-контроль, який перевірятиме документи. Це саме й буде "торгівлею з окупантом", тому що правовою підставою для прикордонного і митного контролю є закон "Про вільну економічну зону "Крим". І це ще не згадуючи про загрозу національній безпеці, адже спрощення режиму призведе до спрощення перетинання адміністративного кордону.

Зараз парламент припустився грубої помилки. Не можна скасовувати цілий закон, не запропонувавши натомість кращої альтернативи. Депутати більшості мають думати про наслідки, перш ніж за щось голосувати.

Юрий Одарченко 

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів