Як вийти з пенсійно-медичного клінчу?

Медичне страхування варто запровадити ще перед пенсійною реформою

Як вийти з пенсійно-медичного клінчу?

Володимир Манько

політичний експерт

Медичне страхування варто запровадити ще перед пенсійною реформою

Є інформація, що уряд вже у травні внесе до ВР пенсійну реформу. Моя пропозиція - ухвалити спочатку медичну реформу. Тобто запровадити медичне страхування, коли страхові внески, назвемо це ЄМД - єдиний медичний внесок, робляться роботодавцем до МФ - медичного фонду. Реформою закріпити наповнюваність МФ виключно з таких внесків.

Новини за темою

Це спонукатиме самих працівників вимагати від роботодавців повної легалізації зарплат. Чому? Бо пенсія для більшості працівників десь там далеко, а здоров'я - тут і зараз. Якщо завтра захворієш і працюєш нелегально, не платиш ЄМД, то лікуватись будеш за свій рахунок. У випадку ж легального працевлаштування платить МФ.

Легалізація зарплат після медичної реформи дасть ефект і пенсійній системі - надалі збільшить надходження до ПФ від ЄСВ. Ось тоді й слід визначитись з пенсійною реформою. Або лишається поки що солідарна система, читай фінансова піраміда, бо пенсіонери отримують пенсію, доки ті, хто працюють, платять внески. Або одразу ж запроваджуємо ще й накопичувальну систему.

Новини за темою

Тоді треба подумати про щось на кшталт Фонду гарантування пенсій. Те саме й щодо Фонду гарантування лікування. Бо гроші у страхових фондах, пенсійному й медичному, не лежать, а працюють у вигляді інвестицій. Якщо економіка є ефективною і стабільною, страхові кошти у фондах будуть. У разі економічної турбулентності з цим можуть виникати проблеми, і тоді держава має гарантувати людям і пенсії, і лікування. Як інстанція останньої надії. Тимчасово, до економічної стабілізації.

Володимир Манько, політичний експерт

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...