www.youtube.com

Чесно кажучи, інвестиційний фон у Криму дуже серйозно постраждав. Всі більш-менш великі заходи в Криму здійснюються виключно за кошти бюджету Росії або за кошти російських бізнесменів. Іноземних інвесторів у Криму давно не бачили. А ті клоунади з відвідуванням турецьких або ряду європейських нібито бізнесменів, які в Криму час від часу відбуваються, викликають іронію. Тому що б там не говорила Росія, а санкції працюють. Якщо не на сам Крим, то через Росію, через вплив на держбюджет Росії. У Криму це все позначається.

У Криму можна знайти окремі випадки вдалого розвитку бізнесу після 2014 р., але це поодинокі випадки. Здебільшого дуже багато проблем як із купівельною спроможністю пересічних людей, так і в залежності від цього бізнесу. Чесно кажучи, якихось якісних покращень з 2014 р., порівняно з доанексійним періодом, я особисто в Криму не помічаю. І від своїх друзів, знайомих, просто випадкових співрозмовників не чув. Ті шалені заробітки, які їм обіцяли, направляючи до Криму цих бізнесменів, вони не виправдалися. Намагаються працювати, намагаються триматися.

Новини за темою: Клімкін: Санкції проти Росії повинні зберігатися до моменту повної деокупації Криму

Хоча я не став би, як багато хто в Україні, бачити ситуацію такою, що в Криму абсолютно все погано. Ні, люди живуть, виживають. Але дуже важливим і показовим для України має залишатися те, що немає якісно кращих змін. Краще, ніж було при Україні, як це прийнято обіцяти, не стало.

Ми багато спілкуємося з росіянами в Криму. Відзначається, що на якості життя, на добробуті пересічних жителів Росії дані санкції дуже серйозно позначаються. Люди, які в Москві раніше заробляли до 100-150 тис., тепер змушені перебиватися заробітком до 50 тис. У Криму така ж ситуація. Обіцяні зарплати в 30-40 тис. сьогодні обернулися 15 тис. руб. на місяць. Уряд Росії намагається компенсувати всі ці речі різними соцвиплатами, якимись соціальними проектами, насамперед пропагандами, які просто людей зводять з розуму.

Новини за темою: Брок вважає, що санкції проти РФ ефективні, але успіх України для Кремля - справжня катастрофа

Звісно, санкції працюють, але ті, хто мислить, бачать, що просто санкціями звалити Росію, змусити змінити нинішню позицію навряд чи вдасться. До цього повинні підключатися ще багато факторів. І підтримка опозиції в Росії, і зовнішній вплив. Звісно, сама позиція України, яка повинна твердо, переконливо відстоювати свої інтереси і територіальну цілісність.

Наріман Джеляль

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.