Як в "ЛНР" відсвяткували річницю Майдану власним "майданом"

Мабуть, найвеселіше чергову річницю Майдану відзначили в самопроголошеній "ЛНР", влаштувавши чи то власний Майдан, чи то звичайний військовий або точніше військово-поліцейський переворот. Сусідня "Донецька народна республіка", схоже, почала власне перетворення на імперію, а РФ вивільняє сили для Донбасу

Як в "ЛНР" відсвяткували річницю Майдану власним "майданом"
Фото з відкритих джерел

Никита Синіцин

Журналіст

Мабуть, найвеселіше чергову річницю Майдану відзначили в самопроголошеній "ЛНР", влаштувавши чи то власний Майдан, чи то звичайний військовий або точніше військово-поліцейський переворот. Сусідня "Донецька народна республіка", схоже, почала власне перетворення на імперію, а РФ вивільняє сили для Донбасу

З самого ранку новинними стрічками зарясніли повідомлення про появу невідомих озброєних людей з бронетехнікою у центрі Луганська. В ефірі "державної" телерадіокомпанії "ЛНР" "Луганськ-24" з'явилися відеосюжети, в яких бійці в камуфляжі, в масках і з білими ганчірками поверх камуфляжу на лівій руці для впізнання "своїми" розповідають про проведення якихось навчань "спільно з "республіканським" МВС. При цьому чомусь в ході навчань блокують адміністративні будівлі, забороняють доступ туди для осіб, а працівників просять покинути робочі місця.

Втім, згадка міністра внутрішніх справ "ЛНР" Ігоря Корнета ставить все на свої місця.

Фото з відкритих джерел

Новини за темою

У самопроголошеній "ЛНР" давно зріє внутрішній конфлікт між політичним крилом у "республіці" на чолі з "президентом" Ігорем Плотницьким і "силовиками" в особі міністра внутрішніх справ Ігоря Корнета і глави МДБ Леоніда Пасічника. Одного разу вони навіть усувались від влади в 2015 році, але завдяки клопотанням прем'єра "ЛНР" Геннадія Ципкалова і спікера парламенту" Олександра Карягіна повернули свої посади.

А ось доля "заступників" виявилася незавидною - їх обох літа 2016-го звинуватили в підготовці державного перевороту в "ЛНР", і Геннадій Ципкалов за нез'ясованих обставинах загинув у камері, Карягін же встиг вчасно втекти.

Ця обставина, безсумнівно, давала про себе знати у відносинах між силовиками "республіки" та її політиками, але в публічну площину конфлікт не вихлюпувався до кінця жовтня 2017 року.

Під час чергової сесії "депутати парламенту ЛНР" звинуватили Ігоря Корнета у привласненні будинку жительки Луганська, в якому він жив з 2014 року, а також в приховуванні злочинів, скоєних начальником Відділу з боротьби з наркотиками "МВС ЛНР" Дмитром Захарченком.

"Голова ЛНР" Ігор Плотницький на диво байдуже реагував на цькування міністра, що закінчилося тим, що той пішов із засідання, грюкнувши дверима. Те, що це було режиссировано самим Плотницьким, стало зрозуміло, коли на наступний день за силової підтримки автоматників мешканка Луганська повернулася до "віджатого" міністром внутрішніх справ "ЛНР" будинку.

Слідом за цим настав період слів: "міністр" заявив про власну правоту, спроби окремих осіб його дискредитувати і поширив відкрите звернення колективу "МВС ЛНР", що підтримує його.

Час слів минув 20 листопада і настав час дій - "голова ЛНР" Ігор Плотницький звільнив Ігоря Корнета з посади міністра, а вранці на вулицях Луганська з'явилися автоматники і БТРи.

Вдень в інтернеті з'явилися два звернення від сторін конфлікту.

У своєму відеозверненні Ігор Корнет спростував власне звільнення і заявив, що став жертвою керівництва "ЛНР", звісно, завербованого українськими спецслужбами.

Такими агентами були названі директор ДТРК "ЛНР" Анастасія Шуркаєва, керівник адміністрації голови "ЛНР" Ірина Тейцман, а також начальник Служби урядової безпеки "МВС ЛНР" Євген Селіверстов, причетні до організації спроби державного перевороту в "ЛНР" влітку 2016 року, коли загинув Геннадій Ципкалов.

Характерно, що за словами Корнета, до таких агентів не належить сам Ігор Плотницький, якому він нібито вночі надав докази "підривної діяльності" вищеназваних осіб.

У свою чергу, сам Ігор Плотницький спростував цю заяву на своєму сайті як "глави ЛНР", заявивши, що Корнет звільнений і, судячи з його нинішніх дій, це рішення було абсолютно правильним. Також він запевнив, що ситуація в "ЛНР" залишається під контролем.

Фото з відкритих джерел

Втім, в останньому поки ще "глава ЛНР" явно лукавив: до цього часу "лягли" телемовлення та мобільний зв'язок, а "офіційний сайт ЛНР" розмістив у себе звернення Ігоря Корнета, а не глави "ЛНР", тим самим зримо довівши, хто в той момент контролював кнопки, що відповідають за зв'язок.

За "повідомленнями з полів", прихильники Ігоря Корнета зайняли більшу частину Луганська і майже всі важливі будівлі, залишилися лише будинок "прокуратури ЛНР" і резиденція самого Ігоря Плотницького, замкненого там із власною охороною, яку намагаються переконати мирно зректися фактично вже скинутого "голови республіки".

Словом, диспозиція ясна, основні фігури теж очевидні - "голова ЛНР" Ігор Плотницький і "міністр внутрішніх справ ЛНР" Ігор Корнет, а от хто грає на шаховому полі?

Оскільки мало у кого будуть сумніви, що події в самопроголошених "ЛНР" і "ДНР" контролюються Російською Федерацією, найбільш зримо напрошується висновок про участь у перевороті Москви. Навряд чи Ігор Корнет дозволив би собі розкіш піти проти єдиного, хто підтримує самопроголошену республіку і її "керівництво". А якщо б пішов, навряд чи б досяг успіху.

Разом з тим, як повідомляють ЗМІ, в керівництві самопроголошеної "ЛНР" є декілька груп впливу, які мають різних "кураторів" з числа російських офіційних осіб і органів: так, "голову ЛНР" і місцеву політичну "тусовку" курирує помічник президента РФ Володимира Путіна Владислав Сурков, який курирує всі політичні питання по Донбасу, "силовиків" Корнета і главу МДБ Пасічника, яким опікується ФСБ. Можливо, що, розраховуючи на підтримку ФСБ, Ігор Корнет і зважився на переворот.

Однак все може бути одночасно і простіше, і складніше.

Так, у низці російських ЗМІ з'явилося повідомлення про те, що насправді переворот в "ЛНР" відбувається за допомогою "донецьких хлопців".

"Корнет діє за погодженням з ними. Мета – злити Плотницького та приєднати Луганську "республіку" до Донецької. Буде єдина республіка зі столицею в Донецьку", - повідомляє російське видання "Взгляд" з посиланням на джерело у силових структурах "ЛНР".

І тут починається найцікавіше. За моїми відомостями, справді до "ЛНР" були перекинуті підрозділи збройних сил ДНР" - "Спарта" і "Пятнашка" (15-та інтербригада) загальною чисельністю близько 800 осіб. Обидві ці частини вже "засвітилися" в "ЛНР" під час минулорічної чи то спроби перевороту проти Плотницького, чи то її інсценування останнім. Щоправда, тоді ці загони були на боці "глави ЛНР", зараз же саме їх називають ударною силою луганських "путчистів", а це значить, що шанси Плотницького утриматися у фактичній владі – вкрай мізерні.

Ватажок "ДНР" Олександр Захарченко і ватажок "ЛНР" Ігор Плотницький З відкритих джерел

І тут незрозуміло - адже Суркову приписують кураторство і Захарченка в "ДНР", і Плотницького в "ЛНР". Здавалося б, навіщо прибирати свою людину? Можна розглядати цей крок як сигнал до повернення до проекту "Новоросія" у скороченому варіанті без Харкова і Одеси, який повинен очолити хтось один, і краще, якщо це буде кум Владислава Суркова Олександр Захарченко?

Ці питання поки залишаються без відповідей, але цікавий інший збіг: сьогодні президент Російської Федерації Володимир Путін заявив про близьке закінчення військової операції РФ у Сирії у зв'язку з перемогою над ІДІЛ. У свою чергу, це означає, що у східного сусіда України вивільняться сили і ресурси для більш активної політики на Донбасі. Чи не був "луганський переворот" такою собі першою ластівкою активізації російської політики?

Микита Сініцин

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів