Як Росія і Китай збираються збивати американські супутники

Пентагону доведеться вкладати додаткові кошти, щоб зберегти перевагу Америки в космосі

Як Росія і Китай збираються збивати американські супутники

Дейв Маджумдар

Журналіст

Пентагону доведеться вкладати додаткові кошти, щоб зберегти перевагу Америки в космосі

Оригінал на сайті The National Interest

Росія і Китай активно розробляють нові види озброєнь та бойової техніки в цілях протидії американському пануванню в космосі, йдеться в експертній оцінці американського розвідувального співтовариства. Треба сказати, що в цих рамках дві країни розглядають питання про створення зброї, здатної завдавати ударів по американських друзях та інших об'єктах космічного базування, які знаходяться на орбіті.

"За нашою оцінкою, Росія і Китай вважають необхідним нейтралізувати американські військові переваги, які їм дають військові, цивільні та комерційні космічні системи, і все частіше розглядають питання нападу на такі системи в рамках своєї доктрини майбутньої війни, — йдеться у свідченнях директора Національної розвідки Деніела Коутса, які він дав 11 травня в конгресі. — Обидві країни будуть і далі розробляти весь спектр протисупутникової зброї, вбачаючи в цьому засіб зниження військової ефективності США".

Новини за темою

Дві великі держави, які прагнуть звести нанівець американські переваги у даній сфері, продовжують розробку таких систем всупереч публічним заявам про необхідність приборкати гонку озброєнь у космосі. "Росія і Китай, як і раніше, рішуче та активно створюють засоби протидії ймовірного супротивника в космосі, особливо проти Сполучених Штатів Америки, і в той же час на публіці і в дипломатичній сфері виступають проти розміщення зброї на орбіті, заявляючи, що першими цього робити не будуть, — заявив Коутс. — Вони продовжують такі дії, всупереч дипломатичним зусиллям США і їх союзників, які спрямовані на нерозповсюдження загроз мирного освоєння космічного простору, у тому числі за допомогою міжнародного співробітництва в рамках ООН".

У своїй основі атаки на американські космічні об'єкти будуть, швидше за все, не кінетичні, а електронні та кібернетичні. "При розробці зброї вони найімовірніше зосередяться на створенні засобів радіоелектронної протидії військовим супутниковим системам зв'язку, РЛС із синтезованою апертурою супутникового базування, а також систем глобальної супутникової навігації типу американської GPS, — йдеться у свідченнях Коутса. — Вони напевно будуть об'єднувати засоби радіоелектронної боротьби і кібернапади, створюючи найсучасніші системи для протидії та виведення з ладу інформаційних мереж. Китайські вчені обговорюють методи вдосконалення засобів постановки перешкод за рахунок створення нових систем блокування частот загального користування. Росія має намір модернізувати свої сили радіоелектронної боротьби, а до 2020 року прийняти на озброєння бойові засоби РЕБ нового покоління".

Новини за темою

Але в тому випадку, якщо засоби радіоелектронної боротьби і кіберзброя не забезпечать виконання поставлених завдань, росіяни та китайці готові застосовувати кінетичну силу для фізичного знищення американських космічних об'єктів. "У найближчі роки росіяни і китайці можуть завершити розробку нових, вельми руйнівних систем протисупутникової зброї, — заявив Коутс. — Російські військові стратеги вважають протисупутникову зброю невід'ємною частиною комплексної програми переозброєння в космосі і, напевно, розробляють різноманітні системи боротьби з супутниками у всіх орбітальних режимах".

Але цим питанням займаються не тільки російські військові. На думку американського розвідувального співтовариства, політики у Москві також виступають за вдосконалення протисупутникової зброї. "Російські законодавці виступають за створення та вдосконалення протисупутникових ракет, здатних знищувати супутники на низькій навколоземній орбіті, і Росія вже проводить випробування такої зброї, маючи намір згодом взяти її на озброєння, — заявив Коутс. — Один російський офіційний представник також визнав, що в Росії розробляється авіаційна ракета, яка зможе знищувати супутники на низькій навколоземній орбіті".

А Китай ось-ось візьме на озброєння готову до застосування протисупутникову зброю. Обидві великі держави також розробляють енергетичну зброю направленої дії для боротьби з американськими супутниками. "Минуло десять років відтоді, як Китай здійснив перехоплення свого власного супутника на низькій навколоземній орбіті, і сьогодні близько той момент, коли НВАК візьме на озброєння протисупутникові ракети, — зазначив Коутс. — Обидві країни ведуть успішні розробки енергетичної зброї направленої дії з метою прийняття на озброєння протисупутникових систем, здатних засліплювати і виводити з ладу чутливі оптичні прилади виявлення космічного базування. Росія також створює повітряну лазерну зброю для боротьби з американськими супутниками".

Новини за темою

Крім того, дві країни конструюють супутники, які зможуть порушувати роботу інших космічних систем, а за необхідності стикатися з орбітальними апаратами ворога і знищувати їх. "Росія і Китай продовжують здійснювати найсучасніші орбітальні операції з супутниками, такі як дії щодо зближення і стикування. Щонайменше частина цих дій проводиться з метою випробування техніки подвійного призначення, яку можна застосовувати в протисупутниковій боротьбі, — заявив Коутс. — Наприклад, це дослідження в галузі космічної робототехніки для обслуговування супутників і видалення космічного сміття, яку можна буде використовувати для нанесення ушкоджень супутникам противника. Такі системи будуть створювати великі проблеми в майбутньому, заважаючи США оцінювати обстановку в космічному просторі, розпізнавати наміри противника в космосі і завчасно попереджати про загрози".

Таким чином, час не стоїть на місці, і Пентагону доведеться вкладати додаткові кошти, щоб зберегти перевагу Америки в космосі.

Дейв Маджумдар

Переклад ИноСМИ

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...