banner banner banner

Як працює справжня демократія

Саме еліта, фінансово-інтелектуальна, визначає розвиток країни. У всіх країнах. Там, де еліти немає або немає розуміння того, як треба поводитися, немає і розвитку. Це просте правило. І воно передбачає відповідальність

Як працює справжня демократія
Демократія по-українські Волынь Post

Сергій Фурса

Інвестбанкір

Саме еліта, фінансово-інтелектуальна, визначає розвиток країни. У всіх країнах. Там, де еліти немає або немає розуміння того, як треба поводитися, немає і розвитку. Це просте правило. І воно передбачає відповідальність

Оригінал на сторінці Сергія Фурси у Facebook:

90% людей - ідіоти. У будь-яких країнах. Але демократія працює. Здавалося б, якимось дивовижним чином. Країни, що розвиваються та йдуть вперед, при цьому природний політичний відбір не дозволяє приходити до влади людям, що заважає розвитку. Нехай при цьому і 90% людей не розуміють нічого в економіці та охоче вірять у казки і теорії змови. Популісти іноді можуть перемогти, зрідка впливати, але врешті-решт їх зносить. Або виносять. У підсумку, уряд США або європейських країн складають адекватні люди. Стимулюючи розвиток економіки і нагромадження багатства.

Звичайно, тут можна говорити і про інститути. Але, по-перше, їх треба збудувати. А для цього потрібні адекватні люди. А по-друге, якщо правляча партія була б заражена ідіотизмом, то вони б не допомогли. Але скільки б неадекватних людей не було в нормальній країні, вони ніколи не знаходять свого представника нагорі. У підсумку, навіть коли кумир інфантильної посткризової молоді США, яка мріє про соціалізм, комуніст Берні Сандерс набирає популярність, він не зможе стати президентом. Так само як і псих Трамп програє у фіналі адекватній Клінтон.

Новини за темою

Забезпечує це не демократія сама по собі. Гарантом розвитку є еліта, аристократія, бізнес-лідери, які приймають рішення, що сталий поступальний розвиток вигідний. І тоді всі, хто заважають цьому розвитку, просто не прийдуть до влади. Ніколи. Навіть заради конкурентної боротьби ніхто і ніколи з відповідальної еліти не дозволить стати президентом популістам, вони потрібні, щоб випускати пар. І не більше. Для того, щоб уникнути революцій, довелося ввести загальне виборче право. Що підвищило ризики перемоги популістів, які спираються на бидло. Це свідоме рішення, яке сприяє упевненому зростанню. Але воно супроводжується союзом еліт, які регулюють потенційних переможців і не дозволяють вигравати вибори неадекватним деструктивним силам. Керуючи фінансовим ресурсом.

Еліта домагається того, щоб у країні були правила гри, рівні для всіх. Тому що це вигідно. Вигідно їм усім. Особливо крупному капіталу. Еліті вигідно, щоб країна мала кредит довіри як у власних громадян, так і за кордоном. Кредит довіри громадян дозволяє встановлювати правила гри і робити їх непорушними. Кредит довіри країни перед зовнішніми гравцями збільшує обсяги торгівлі і фінансування, що підвищує капіталізацію всіх активів у країні.

Новини за темою

Справжня еліта не дозволить своїм представникам спочатку приймати рішення для отримання кредиту, а потім його скасовувати. Адекватні представники еліти, які домагаються статусу "рукопотиснутих" у центрах світу, не повертаються потім додому і не приймають рішення Комітету про те, щоб повернути спецрежим ПДВ для аграріїв, що дозволяє відновити схеми. Ніби ніхто в МВФ і не помітить.

Так роблять тільки наперсточники. Дійсно, з наперсточників може зрости еліта, всі починали з піратства, але ставши елітою, наперсточники повинні забувати про свою першу професію. Тому що інакше вони залишаться тільки наперсточниками. І не більше.

Справжня еліта не дозволить управляти економікою людям, які говорять термінами минулого століття. Одне словосполучення "точки зростання" обрубило б кар'єру будь-якого політика, що рветься керувати економікою. Диваки і юродиві потрібні. Але вони можуть керувати міністерством культури, але ніяк не економіки. Хоча, по-хорошому, і міністерство культури є непорозумінням саме по собі.

Новини за темою

Саме еліта, фінансово-інтелектуальна, визначає розвиток країни. У всіх країнах. Там, де еліти немає або немає розуміння того, як треба поводитися, немає і розвитку. Це просте правило. І воно передбачає відповідальність. Групи людей. За країну і за своє фінансове становище. Останнє є головною мотивацією. Тому що красти по колу можна вічно. Але в підсумку всі залишаються біля розбитого корита. Одна або дві людини можуть сподіватися, що у них вийде схопити і втекти, але не клас людей. Розвиток України сьогодні безпосередньо залежить від того, як швидко цей клас сформується, усвідомить себе і свої інтереси. Поки що, навіть якщо вони й існують, то поводять вони себе нерозумно і деструктивно та замість того, щоб просто збільшити вартість своїх активів у 10 разів, як сталося б у результаті успішних реформ, продовжують грати у наперстки. І поки вони це роблять, Україні доводиться запозичувати еліту в США. І поки своя еліта не сформувалася, зовнішнє управління - це благо, а не біда. І дедлайни щодо безвізового режиму або кредиту МВФ - єдиний механізм, що змушує працювати державу і владу. Шкода, тільки, що у чужої еліти немає часу, бажання і сил витрачати всю свою енергію на економічного пігмея.

Сергій Фурса

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>