Як подорожчання пального впливає на вартість продуктів

Як подорожчання пального впливає на вартість продуктів
Фото з відкритих джерел

Олексій Дорошенко

Засновник і директор  Української Асоціації постачальників торговельних мереж, депутат Київської обласної ради

Оригінал на сторінці Олексія Дорошенка в Facebook

Про вплив пального на вартість продуктів та товарів знають усі. Тому цікаво відстежити за офіційною статистикою зростання цін на бензин, дизель та скраплений газ з початку 2018 року.

Так, найбільше подорожчав скраплений газ – на 11% або на 1,4 грн за літр. Якщо на початку січня його купували за 12,7 грн, то у кінці серпня вже за 14,1 грн за літр.

Дизельне пальне додало 6% або 1,5 грн за той же літр. На початку 2018 року літр коштував 25,8 грн, а зараз - уже 27,3 грн.

Новини за темою

Бензин А-95 додав 5% або 1,4 грн. Зараз середня ціна на АЗС по країні – 29,5 грн, хоча на початку року була 28,1 грн. Найменше подорожчав бензин А-92 – лише на 4% або на 1,2 грн. Його середня вартість, за даними Держстату, на кінець літа становила 28,5 грн за літр, а на початку року він коштував 27,3 грн.

Вплив пального на вартість продуктів та товарів не потрібно переоцінювати, оскільки він становить в середньому 3% вартості при русі від постачальника до полиць магазинів.

Але від поля до тієї ж самої полиці він становить вже до 10% кінцевої вартості продукту. Хоча тут є велика різниця: у вартості кавунів частка пального значно більша, ніж, наприклад, у вартості ягід. Тому зростання вартості палива є суттєвим, але не визначальним фактором для формування вартості продуктів та товарів.

Олексій Дорошенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів